Takto sa jazyky nenaučíte

Ako sa skutočne neučiť cudzí jazyk

 

V tomto článku vám predostriem tie najväčšie chyby, ktoré študenti robia pri učení sa cudzieho jazyka. Je síce u každého individuálne ale asi každý sa v tomto článku nájde.

  1. Študenti sa učia nárazovo, čo znamená, že si myslia, že sa naučia všetko za krátku dobu a po istej dobe to zas nechajú tak.
  2. Jazyk sa tiež nedá naučiť tak, že sa zameriam na jednu časť jazyka, napr. určite nebudem v danom jazyku, ak len čítam knihy a nikdy som si nevypočul žiadnu nahrávku.
  3. Ak nemeníte spôsoby ako sa učíte, tak vás učenie prestane baviť a tým pádom s tým prestanete a zase musíte začínať odznova.
  4. Ak nemáte zavedený systém učenia, ktorý sa dá z času na čas inovovať a hlavne keď ho nedodržujete, tak zas môžete skončiť na začiatku a nevedieť opäť nič.
  5. Neskúšate v danom jazyku rozprávať, tým pádom ho vlastne nikdy nepoužívate a viete v ňom možno len písať.
  6. Vždy sa donekonečna vyhovárate na to, že začnete zajtra a zrazu zistíte, že to vaše zajtra bolo pred niekoľkými rokmi, inak povedané neviete sa motivovať k tomu aby ste vôbec začali.
  7. Neustále skúšate nové spôsoby ako sa chcete daný jazyk naučiť a pritom ste si stále nenašli svoj osvedčený spôsob, ktorým vám to ide najlepšie, teda vyskúšali, ste už asi všetko ale stále bez výsledkov.
  8. Nenaučili ste sa myslieť v danom cudzom jazyku, teda všetko by ste stále robili ako v slovenčine aj keď to v danom jazyku nikdy takto nefunguje.

Určite existuje oveľa viac chýb, ktoré robia študenti, avšak tieto som považoval za vhodné spomenúť aby ste sa im vyhli.

Ak by ste sa chceli naučiť cudzie jazyky, tak aby ste nimi neskôr aj rozprávali, tak si pozrite moju stránku http://www.filip-en.eu ja vám rád poradím ako sa dajú učiť jazyky úplne bez problémov.

Related Post