Doučovanie

Chyby, ktoré robia študenti pri učení sa jazykov

Na to aby ste sa naučili úspešne jazyk by ste sa mali vyvarovať týchto chýb, mnohé z nich robia neúspešní študenti.

Ak sa chcete učiť cudzí jazyk tak by ste mali mať na to nejaký dôvod, pretože ak ho nemáte, tak to veľmi ľahko a rýchlo zabalíte a prestanete sa učiť.

Niečo by ste si mali aj o jazyku zistiť, aby ste neboli prekvapený, že sa nedá len tak naučiť.

Je dobré sa poradiť s učiteľom jazykov alebo s niekým, kto ten jazyk už vie, pretože ak to neurobíte, tak  vás pokrok nebude taký aký by mohol byť.

Veľa študentov má nereálne ciele, uvediem príklad neviem nič a chcem sa jazyk naučiť za niekoľko týždňov alebo mesiacov, čo sa určite nedá.

Študenti sa veľmi rýchlo vzdávajú ak im niečo nejde na prvý krát ale učenie je o tom, že vždy budete robiť chyby.

Učiť sa jazyk je dôležité pravidelne, inak to všetko veľmi rýchlo zabudnete, teda neučte sa nárazovo, to fakt nemá význam.

Neučte sa len gramatiku ale starajte sa o to aby ste sa učili každú časť jazyka rovnomerne, inak sa vám môže stať, že budete vedieť len gramatiku ale hovoriť nebudete nikdy.

Študenti nevyužívajú všetky zdroje, ktoré by mohli použiť, čo má za následok, že sa pri učení sa nudia a môžu kvôli tomu aj skončiť.

Veľa krát som sa stretol s tým, že študent podľahnú nezmyselnej reklame, kde im sľubujú, že ich naučia jazyk za chvíľu, takto to nefunguje, učenie sa jazyka je dennodenné drina, ktorú ak nepodstúpite, tak nebudete nikdy napredovať.

Veľa študentov sa hanbí komunikovať v cudzom jazyku, pretože sa obávajú chýb, ktoré urobia, tiež by som pripomenul, že sme len všetci ľudia a cudzinci ak vám nerozumejú tak sa spýtajú ešte raz alebo vás opravia.

Študenti nie sú denne v kontakte s jazykom, čo môže mať za následky zabúdanie toho čo už vedia, každý deň si treba niečo prečítať, písať alebo komunikovať v danom jazyku.

Tých chýb je určite ešte viac, takže sa ospravedlňujem ak som nespomenul úplne všetky.

Ak by ste sa chceli naučiť viac tak si pozrite stránku http://www.filip-en.eu a kontaktujte ma.

 

Related Post