Doučovanie

Doplnkové služby k vzdelávaniu

Je veľa učiteľov, ktorí iba len ja však ponúkam aj kompletné poradenstvo k výberu učebníc, metódam ako sa učiť

Výber učebníc:

Ak ste začiatočník, tak si určite vyberte knihu angličtiny od Kolmannovej a kolektívu Angličtina pre samoukov, je to kniha, kde máte veci vysvetlené po slovensky a máte tam gramatický základ a základnú slovnú zásobu, plus je k tomu ešte aj audio nahrávka, teda si všetky texty aj vypočujete.

Ak si chcete pozrieť gramatiku tak určite odporúčam knihu English grammar in use od Raymonda Murphy, nájdete v nej vysvetlenie gramatiky, príklady použitia  a sú tu ešte cvičenia, ktoré si môžete aj skontrolovať, pretože na konci knihy je kľúč k cvičeniam.

Metódy výučby :

Tých je fakt mnoho a na každého zaberie vždy niečo iné, ja používam vždy kombináciu viacerých a zhrnul by som to do jednej.

Použite úplne všetko: učiť sa dá pomocou obrázkov, ktoré vám asociujú slovíčko alebo činnosť, učiť sa môžete aj tak že budete používať naučené slovíčko hneď vo vete, učte sa pomocou nahrávok, všetko čo sa naučíte si hneď precvičte na príkladoch, učte sa aj cez internet napr. pomocou youtube, používajte aj vzdelávacie programy, či zadarmo, ktoré nájdete na internete alebo si kúpte vzdelávacie cd, učiť sa môžete aj klasicky ako vás učili v škole, ak vám to vyhovuje, učiť sa dá aj sledovaním filmov pôvodnom znení s titulkami alebo sa učte dialogickou metódou, teda budete sa učiť iba dialógy, ktoré si môžete s niekým potom aj vyskúšať, tiež existujú nahrávky s relaxačným podtextom, ak vám tento spôsob vyhovuje a potrebujete sa pred tým ako sa učíte dostať do stavu pokoja tak to v kľude vyskúšajte. Ak chcete konverzáciu tak vždy odporúčam si nájsť cudzinca, s ktorým si môžete o hocičom pokecať.

Ak vám tento článok pomohol a chceli by ste sa naučiť viac, tak si pozrite moju stránku http://www.filip-en.eu a kontaktujte ma

 

 

Related Post