Anglicky prakticky

Ako sa skutočne naučíte po anglicky !

                                                                      

Tento článok by vás mal posunúť k tomu aby ste sa samy naučili rozprávať po anglicky, nájdete tu zopár tipov, ktoré by vám mali pomôcť, teda ak sa nimi budete riadiť, aj keď nehovorím, že  na každého zaberá úplne to isté.

  1. Musíte veľa čítať, najprv anglické vety a neskôr by som odporučil aj rôznu beletriu, najlepšie sa človek učí, ak má bilinguálnu knihu, a teda hneď vie, čo daný text v angličtine aj znamená. Ak už takto čítate, tak ja doporučujem každému si vždy kúpiť knihu aj cdčkom, aby ste aj vedeli ako sa dané slová vyslovujú.
  2. Jazyk musíte veľa počúvať, teda pozerať dvd, počúvať rozhovory na youtube, pozerať zahraničné televízie, alebo len pesničky v angličtine.
  3. Gramatika je tiež dôležitá ale dá sa ju naučiť aj za chodu, teda, vo vetách, ktoré bežne používate, je to jednoduchšie a aj sa to dá rýchlejšie zapamätať.
  4. Nikdy sa neučte slovíčka naspamäť, ale používajte ich vo vetách, tento spôsob je oveľa efektívnejší.
  5. Zamerajte sa na texty, ktoré vás nejakým spôsobom oslovia, pretože oveľa ľahšie si zapamätáte to čo vás baví ako to čo vás nebaví.
  6. Ak máte možnosť tak sa snažte hovoriť a to najlepšie s cudzincami, ak nebudete niečo vedieť, oni vás radi opravia.
  7. Učte sa každý deň a to chvíľu a nikdy nie ak ste vystresovaní.
  8. Nerozmýšľajte nad tým ako to správne povedať ale naučte sa myslieť v angličtine, nikdy netvorte vetu ako v slovenčine, pretože angličtina a slovenčina sú dva rôzne jazyky, ktoré nikdy nespojíte.

 

Pre viac tipov sa môžete priamo obrátiť na mňa, ak kliknete na moju stránku http://www.filip-en.eu

 

Related Post