Prejedzte sa ku krásnym vlasom

Pre naše vlasy je dôležitá nielen vonkajšia starostlivosť pomocou šampónov, kondicionérov  a masiek, dôležité je aj to, čo jeme. Pomocou potravín prijímame do tela dôležité minerály a vitamíny, ktoré sú zodpovedné za správne fungovanie nášho organizmu. Keď naše telo pociťuje deficit nejakej látky, odzrkadľuje sa to na našom zdravotnom stave. Môžeme sa cítiť unavený, vyčerpaná a medzi príznakmi sa môže objaviť vypadávanie vlasov alebo problematická pleť . Poďme sa bližšie pozrieť, ktoré potraviny dopomáhajú ku kráse našich vlasov.

Strava bohatá na proteín

Vlasy sú vyrobené z bielkovín a je dôležité, aby sme mali dostatok bielkovín aj v strave. Ak ich prijímame nedostatok, vlasy majú tendenciu byť suché, lámavé, riedke a poškodené. Môže to viesť až k vypadávaniu vlasov. Do svojho jedálnička preto zaraďte kuracie a morčacie mäso, mliečne výrobky, orechy a strukoviny.

Prejedzte sa ku krásnym vlasom

Vajcia

Vitamíny skupiny B a biotín sú veľmi dôležité pre zdravie a správny rast vlasov. Benefity prinášajú aj pokožke. Biotín je vo vode rozpustný vitamín B. Príliš málo biotínu môže spôsobiť krehké vlasy, čo môže viesť  až k strate vlasov. Varené vajcia, najmä žĺtok, sú výborným zdrojom tohto vitamínu. Medzi ďalšie potraviny bohaté na tento vitamín sa radia arašidy, mandle, pšeničné otruby, losos, avokádo a nízkotučný syr.

Prejedzte sa ku krásnym vlasom

 

Potraviny obsahujúce betakarotén

Beta-karotén v potravinách je premenený na vitamín A v tele a vitamín A je nevyhnutný pre rast buniek, vrátane vlasov. Nedostatok môže viesť k suchým, tupým, mŕtvym vlasom a k suchej pokožke, čo môže spôsobiť aj lupiny a iné kožné problémy. Do jedálnička začleňte  potraviny , ako sú sladké zemiaky, mrkva, kapusta, orechy, melón, tmavo zelené šaláty, špargľa a tekvica.

Prejedzte sa ku krásnym vlasom

 

Papriky

Červená, žltá či zelená. Papriky sú veľmi zdravé, a ak máte problémy s vlasmi, odporúčame zvýšiť ich príjem. Sú totiž zdrojom vitamínu C, ktorý je pre vlasy veľmi dôležitý. Zabezpečuje, aby sa kyslík prenášal do vlasových folikulov, tým podporuje rast vlasov. Vitamín C je tiež zodpovedný za tvorbu kolagénu, ktorý je veľmi dôležitý pre našu krásu. Udržuje našu pleť hladkú a mladú a je nevyhnutný pre zdravie vlasov. Ak teda trpíte nedostatkom vitamínu C, vaše vlasy môžu pôsobiť unavene a sú náchylné k lámaniu a poškodeniu.

Prejedzte sa ku krásnym vlasom

Mrkva

Do povedomia sa nám mrkva dostala ako zdroj vitamínu A a ako malým deťom nám ju všetci odporúčali jesť, aby sme si udržali zdravý zrak.

 

Prejedzte sa ku krásnym vlasom Vitamín A však podporuje aj krásu vlasov, nielen dobrý zrak. Konzumáciou mrkvy a iných potravín bohatých na vitamín A budú vaše vlasy lesklejšie, hebkejšie a viac vyživené.

 

Related Post