Prečo je zdravé piť Matcha čaj

Poznáte Matcha čaj? Tento čaj má blahodarné účinky, ktoré prekonajú aj iné tradične obľúbené a zdravé čaje.

Pozrime sa na Matcha čaj bližšie, aby ste pochopili, prečo je Matcha čaj dobré každodenne piť.

Čo je Matcha čaj?

Matcha čaj je v podstate super koncentrovaná forma zeleného čaju, ktorá má veľa zdravotných výhod. Matcha čaj je vyrobený z najkvalitnejšieho zeleného čaju a je skladovaný osobitne, mimo svetla a kyslíka, aby sa zachovali jeho antioxidačné vlastnosti.

Tento čaj je veľmi často považovaný za superfood, pre jeho mnohé zdravotné výhody,  ktoré poskytuje. Ak milujete chuť zeleného čaju, budete rovnako milovať Matcha čaj.

Výhody Matcha čaju

Tak aké sú výhody čaju Matcha? Po prvé, ako už bolo uvedené, má výrazný antioxidačný profil. Získanie antioxidantov v každodennom živote pomáha odvrátiť poškodenie voľnými radikálmi, ktoré môže v tele spôsobiť oxidáciu. Ak je úroveň oxidácie vysoká, môže to spôsobiť mnohé choroby.

Po druhé, čaj Matcha je tiež skvelým zdrojom EGCg, ktorý je výborným antioxidantom s vlastnosťami potlačujúcich rakovinu. Úrovne EGCg sú oveľa vyššie v porovnaní s akýmkoľvek iným typom čaju, čo robí pitie Matcha čaju najlepšou voľbou pri prevencii proti rakovine.

Ako ďalšiu výhodu môže L-Theanin pomôcť zvýšiť produkciu dvoch neurotransmiterov, dopamínu a serotonínu, obidva pomôžu zlepšiť pamäť, zlepšiť náladu a celkovo sa cítiť dobre.

Kde kúpiť Matcha čaj

S Matcha čajom sa môžete stretnúť v rôznych predajniach. Dôležitá je však jeho čerstvosť a originálny pôvod. Len takýto čaj Matcha bude mať skutočne zdraviu prospešné účinky. Nakúpte Matcha čaj v overenom obchode cajmatcha.sk

Related Post