Konopné oblečenie už aj na Slovensku!

Novovzniknutá značka HOJA hemp Vám prináša oblečenie, ktoré sa od ostatných odlišuje najmä svojím zložením. Pri výrobe používame výhradne 100% konopnú látku.

Konopa je ešte aj v dnešnej vyspelej dobe odsudzovaná, no mnoho ľudí začína opäť objavovať jej výnimočné vlastnosti. Naši predkovia ju používali v bežnom živote a pomáhala im pri každodenných činnostiach. Jej využitie je naozaj široké, či už sa jedná o potravinárstvo, zdravotníctvo, stavebníctvo, výrobu plastov, pohonných hmôt a mnohých iných výrobkov.

My sme sa zamerali na textilný priemysel, ktorému sa podľa nášho názoru v dnešnej dobe venuje veľmi málo pozornosti, čo sa týka zdravia. Všetci dnes vyzdvihujú zdravý životný štýl, no zabúdajú na to, že naša pokožka je náš najväčší orgán a potrebuje starostlivosť v podobe oblečenia, ktoré denne nosíme. Preto na trh prinášame “zdravé oblečenie” vhodné na akúkoľvek príležitosť.

Jedna z veľkých výhod konopy siatej je, že nepotrebuje žiadnu špeciálnu starostlivosť počas svojho rastu, preto je aj naše oblečenie vyrábané z látky, na ktorej výrobu neboli použité žiadne chemikálie ani počas rastu samotnej rastliny, či pri jej spracovaní. Látka je tiež farbená ekologickým spôsobom aby neboli znehodnotené jej kvality.

A pýtate sa aké kvality môže mať taká konopná látka?

* Spomeňme si na fakt, že už naši predkovia používali konopnú látku nie len na výrobu plachiet, či kuchynských utierok, vyrábali si z nej aj oblečenie. Spomeňme si aj na to, koľkým z nás sa podarilo takéto oblečenie či plachtu nájsť v starej skrini našich prarodičov. Dokazuje to jej výnimočnú dlhovekosť? Podľa nás áno, kvalita tohto materiálu je rozhodne overená našimi predkami.

* Konopné vlákna sú jedny z najpevnejších prírodných vlákien vôbec, čo dokazuje aj fakt, že sa z nich vyrábali okrem iného lodné laná. Vyznačujú sa svojou odolnosťou a trvácnosťou.

* Ďalšou výhodou je, že má vynikajúce izolačné vlastnosti vďaka najvyššej tepelnej kapacite spomedzi všetkých textilných vlákien. V zime zahrieva, v lete chladí a pritom sa v ňom človek cíti ako nahý.

* Taktiež odráža UV žiarenie.

* Umožňuje koži prirodzene dýchať, absorbuje pot, čím pomáha znižovať telesný pach.

* Je veľmi vhodná pre alergikov, ľudí s citlivou pokožkou na chemikálie a iné syntetické materiály. Dokonca pomáha hojiť kožné defekty (chrastičky, štípance, plesne…).

* Samotná látka je odolná voči plesniam a mikróbom a najmä preto ju naše staré mamy používali v kuchyni, skladovali v nej potraviny, pečivo, ktoré vydržalo dlhšie čerstvé a nenapadli ho žiadne nežiaduce plesne či živočíchy.

* A ešte jeden bonus, na človeka oblečeného do konopného oblečenia nejdú komáre, však je to skvelá vlastnosť tohto materiálu?

Najmä kvôli týmto výhodám látky, ktorú používame, máme našu prácu veľmi radi a snažíme sa o to, aby sa tieto informácie dostali k ľuďom, aby začali viac myslieť na to, čo si každý deň obliekajú, ako sa v tom cítia, ako to na nich vplýva a ako to vplýva na ich okolie, keď sa ich oblečenie vyrába. Naša práca nás teší ešte oveľa viac, nakoľko všetky naše výrobky sú vyrobené na Slovensku, čím podporujeme menších podnikateľov a šikovných remeselníkov.

Podporte aj Vy našu myšlienku a urobte niečo pre seba, kúpte si “zdravé oblečenie”, či darujte Vašim blízkym poukážku na nákup v našom e-shope. Ak by ste mali akékoľvek otázky, nápady, alebo návrhy na spoluprácu, radi si ich vypočujeme.

Viac informácií nájdete na www.hoja-hemp.sk

logo2_farebne

Related Post