Do konca mája majú Kúpele Číž akciovo znížené ceny až o 20 %

Kvôli veľkému záujmu klientov o liečebný pobyt „Liečba“, Prírodné jódové kúpele Číž, a. s. predĺžili platnosť jarnej 20 % zľavy až do konca mája. Klienti zaplatia iba 36 Eur na deň a osobu, pri dĺžke pobytu minimálne 5 nocí. Liečebný pobyt, ktorý svojím rozsahom nahrádza aspoň z časti kúpeľný pobyt cez zdravotné poisťovne, zahŕňa plnú penziu, lekárske vyšetrenie, 3 procedúry denne, kondičné cvičenia, bezplatný vstup do fitnes, telocvične, vnútorného rehabilitačného bazéna a kultúrne a animačné aktivity. Informoval o tom riaditeľ Prírodných jódových kúpeľov Číž, a. s. Peter Kmeť.

,,Hostia majú k dispozícii ubytovanie v kúpeľnom hoteli RIMAVA ***, alebo jeho depandancoch – liečebných domoch MÁRIA **, SLANÁ ** a NEPTÚN **. Samozrejmosťou je, že za ďalšie služby si môžu klienti priplatiť. K dispozícii je aj hipoterapia. V ponuke je ubytovanie v jednoposteľových a dvojposteľových izbách, ako aj jednolôžkových, dvojlôžkových a rodinných apartmánoch. Izby sú vybavené televízorom, telefónom, rádiobudíkom, sušičom na vlasy, prípojkou na internet, chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. Raňajky sú formou bufetových stolov, obed a večera majú výber zo 4 druhov jedál“, konštatoval P. Kmeť.
Dodal, že Kúpele Číž ponúkajú do 19. mája aj zvýhodnený liečebný pobyt SENIOR pre osoby vo veku nad 55 rokov. Cena pobytu pri 5 prenocovaniach je vo výške 148 Eur na osobu, pri skupinovom pobyte najmenej 6 osôb je to len 133 Eur na osobu. K cenám sa účtuje daň z ubytovania v sume 0,40 Eura na deň odvádzaná obci Číž.
„Cena seniorského pobytu zahŕňa ubytovanie v kúpeľnom hoteli RIMAVA ***, plnú penziu s možnosťou diétneho stravovania, lekársku konzultáciu a 8 liečebných procedúr stanovených lekárom. Je možné si objednať aj dovoz a odvoz na železničnú a autobusovú stanicu v Číži“, povedal P. Kmeť.

Prvá zmienka o Kúpeľoch Číž je z roku 1862, keď tunajší občan Harnócz Andráš pri kopaní studne na svojom pozemku narazil v hĺbke 8 m na slanú vodu. Náhodne tak objavil jódo-brómový prameň. Obsah liečivých prvkov, najmä jódu a brómu v minerálnej vode potvrdil v roku 1865 chemický rozbor vody prevedený v Budapešti pod vedením Dr. Karola Thana. Prvý prameň jódovej vody bol pomenovaný podľa bohyne Themis. Liečebný prameň Hygiea sa už viac ako 100 rokov využíva na pitné kúry a prameň z vrtu BČ 5 na vaňové kúpele. V Kúpeľoch Číž sa liečia nervové choroby, choroby pohybového ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou a choroby z povolania.

Čížske jódové minerálne vody zvyšujú hladinu vápnika v krvi a jeho ukladanie do kostí. Využívajú sa pri osteoporóze, osteonekróze, tuberkulóze kostí, skleróze multiplex, pri chorobách dýchacích ciest, majú antisklerotický a protizápalový účinok. Jód sa do organizmu vstrebáva kožou, sliznicou dýchacích ciest (inhalácia), tráviaceho ústrojenstva (krenoterapia) a očnou rohovkou. Nedostatok jódu v organizme sa prejavuje poruchami štítnej žľazy. Jód zasahuje do metabolizmu tukov, cukrov, bielkovín, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, spomaľuje vznik arteriosklerózy, napomáha hojeniu rán a opuchov, pôsobí protizápalovo, má antiseptický a dezinfekčný účinok.

Viac informácií na : www.kupeleciz.sk
Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: 047/5593133-4
E-mail: info@kupeleciz.sk

Related Post