Čiapočky pre malé detičky

Keď máte doma malé bábätko, určite máte zaobstaranú kompletnú výbavičku, možno už aj na všetky ročné obdobia. Jednou z vecí, ktorú by ste nemali vynechať, je aj čiapočka.

Mamičky medzi sebou osobne alebo na detských portáloch často riešia otázku, do akého veku je potrebné deťom dávať čiapočku. Názory sa samozrejme líšia. Väčšinou sú pravidelnou súčasťou vychádzok u detí okolo jedného rôčka. A je jedno, či je zima alebo leto. Rozdiel je akurát v materiáloch a typoch pokrývky hlavy. Kvôli uškám by malo mať dieťa do roka čiapku na ušiach vždy. Zápal ucha totiž nie je nič príjemné. Keď je horúco, ideálnejší je detský klobúčik alebo šatka z tenkého materiálu, aby sa dieťatko nepotilo. Tie zároveň ochránia hlavičku pred slnečnými lúčmi. Voľte však svetlé farby, najlepšie bielu, ktorá dobre odráža slnečné lúče. Ako ochrana dobre poslúži aj detská šiltovka. Niektorí drobci čiapočky nemajú radi a zvyknú si ich dávať dole. Chce to trpezlivosť. Opätovne ich nasaďte, oni s tým po čase prestanú.

Aj keď sú deti už staršie, pokrývka hlavy je taktiež dôležitá. Nemusia ju ale nosiť stále. Dôležitá je v zime, silnom vetre a v horúčavách, aby ich ochránila pred úpalom. V súčasnosti je veľký výber rôznych krásnych čiapočiek, klobúčikov či šiltoviek. Určite si každý nájde to, čo jeho dieťatku vyhovuje a v čom vyzerá zároveň rozkošne.

Related Post