Aqualand Moravia štartuje letnú sezónu hotelom a ďalšími novinkami. Investície vyšli na takmer 3 milióny eur

Najväčší český aquapark Aqualand Moravia odštartoval tohtoročnú sezónu v piatok 10. júna. V novej sezóne môžu návštevníci využívať hotel za viac ako 2 milióny eur, ktorý je len pár krokov od aquaparku. Tiež sa môžu tešiť na ďalšie novinky, pretože Aqualand Mpravia do nich investoval skoro 3 milióny eur.

Český aquapark Aqualand Moravia bude v lete otvorený už tretím rokom. A jeho návštevnosť sa neustále zvyšuje. „V roku 2014 sa prišlo do nášho areálu vykúpať viac ako 550 tisíc osôb. V nasledujúcom roku sa počet zvýšil na približne 710 tisíc. Aquapark navštevujú v najväčšej miere rodiny s deťmi, ktoré tvoria 65 percent predaných vstupeniek. Priemerne v aquaparku strávia 5,5 hodiny,“ povedal riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Zvýšil sa aj záujem návštevníkov zo Slovenska a Rakúska. V súčasnej dobe navštevuje aquapark asi 25 percent Slovákov a 20 percent Rakušanov. Z českých hosťov dominuje predovšetkým Juhomoravský kraj, ale aj vzdialenejšie regióny – Praha, Stredočeský kraj a severná Morava. Medzi najsilnejšie mesiace patrí tradične júl a august. Denná návštevnosť je ovplyvnená počasím, ale tiež víkendami, sviatkami a prázdninami. „Počas hlavnej letnej sezóny sa návštevnosť zvýši o polovicu v porovnaní s celým rokom. V letnom období evidujeme zhruba 2500 osôb denne, avšak v klimaticky prívetivých dňoch, ktorých bolo vlani nespočetne veľa, bol počet návštevníkov aj dvojnásobný,“ konštatoval Pavlacký.

Návštevníci si tento rok budú môcť pobyt predĺžiť aj vďaka novému hotelu Aqualand Inn, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti aquaparku, na brehu novomlýnskych nádrží s úžasným výhľadom na Pálavu. „Ubytovací komplex zaberá 6 tisíc metrov štvorcových a vyšiel na viac než 2 miliardy eur. Ľudia ho využívajú už od 1. mája tohto roku. Záujem je nielen zo strany individuálnych návštevníkov, párov a rodín s deťmi, ale aj zo strany firemných zákazníkov,“ doplnil Pavlacký. Hotel ponúka 108 lôžok v štyroch typoch ubytovania. Výhodou je napríklad neobmedzený vstup do aquaparku, pričom je možné využiť zábavnú aj relaxačnú časť areálu. Cena izieb je stanovená pohyblivo v závislosti na včasnej rezervácii a obsadenosti hotelu. „Najrýchlejší návštevníci budú mať možnosť nákupu ubytovania takmer za cenu vstupu do Aqualandu Moravia. Aj v žiadanejších termínoch ponúkneme ceny, ktoré budú spoločne s pobytom v aquaparku výhodné,“ povedal riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Letná sezóna prinesie mnoho noviniek

V deň zahájenia letnej sezóny – 10. júna bol Aqualand Moravia otvorený pre návštevníkov netradične od 7:30 ráno do 21 hodín, pričom prvých 200 návštevníkov dostalo ako bonus celodennú vstupenku na svoju ďalšiu návštevu kedykoľvek v priebehu celej hlavnej sezóny zdarma. Na návštevníkov v tejto letnej sezóne čaká 20 toboganov a šmykľaviek vo vonkajšej a vnútornej časti. Celková dĺžka toboganov a vodných šmykľaviek je takmer 2 km a vodná plocha všetkých bazénov je zhruba 3 000 m2. Po novom budú môcť návštevníci od začiatku letných prázdnin využiť odpočinkovú zónu s privátnymi lehátkami so servisom a relaxačným centrom pre zážitkové masáže pod letným nebom. Pribudol aj vodný bar vo vonkajšom bazéne Riviéra a v hale aquaparku bude pri pokladniach už v priebehu júna uvedené do prevádzky 7D kino. „Novinkou tohtoročných prázdnin bude aj takzvaný fast track, ktorý môžu využiť ľudia, ktorí nechcú čakať v rade pri dojazde. Za symbolický poplatok bude možné využiť aj nový photopoint v hale Adrenalium, ktorý návštevníkov automaticky vyfotí pri jazde na toboganoch. Po jazde si môže návštevník fotku pozrieť. Ak sa mu bude páčiť, môže si ju kúpiť, a to buď vytlačenú alebo elektronicky na e-mail,“ doplnil Pavlacký. Počas celého leta je k dispozícii aj wellness časť so saunami a procedúrami.

Aqualand Moravia sa ešte rozrastie

Aqualand Moravia plánuje aj ďalšie investície. Investor, ktorým je firma ŽS Real, a. s., totiž plánuje využiť priľahlý pozemok, ktorý bol už v minulosti vyhradený ako rozvojové územie pre ďalšiu prístavbu parku. „V súčasnej dobe dokončujeme ideový zámer pre projekt výstavby ďalšej časti parku. Nová časť ponúkne jedinečné atrakcie pre deti aj dospelých, ktoré budú pre oblasť strednej a východnej Európy veľmi unikátne. Inšpiráciu totiž hľadáme v najlepších svetových vodných parkoch,“ priblížil nové invetičné plány riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. „Výška investície závisí na finálne zvolenom koncepte. Je ale jasné, že pôjde o niekoľko miliónov eur,“ dodal Pavlacký. Nová časť parku na priľahlom pozemku s rozlohou 23 tisíc metrov štvorcových privíta prvých návštevníkov pravdepodobne v roku 2018.

Related Post