Ako si vybrať wellness na bolestivý chrbát

Správny wellness by mal slúžiť predovšetkým na to, aby ste si príjemne oddýchli a odpútali pozornosť od uponáhľaného a stresového života. Zdravotný pobyt alebo zdravotný wellness je jednou z možností, ako zmierniť bolesti chrbta.

Zariadení a hotelov, ktoré ponúkajú možnosť zrehabilitovať chrbticu alebo pohybové ústrojenstvo je mnoho. A niekedy je zložité vybrať si z toľkého množstva ponúk. Najlepšie je, keď vám niekto dá referenciu alebo Vám odporučí liečebné alebo wellnessové zariadenie, v ktorom bol spokojný a dokonca pobyt v danom zariadení mu aj pomohol.

Aké kritériá sú dôležité, aby bola splnená Vaša predstava o ideálnom wellnese na zmiernenie bolesti chrbtice? Poďme si ich postupne predviesť a rozobrať:

Hygiena a čistota – je najdôležitejšou a samozrejmou požiadavkou klienta, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou tzv. psychohygieny klienta. Čisté prostredie vyvoláva pokoj v duši a pozitívne vplýva na myslenie človeka.

Ochota, prístupovosť a odbornosť personálu – je veľmi dôležité kritérium, ktoré sa riadi pravidlom náš zákazník náš pán.

Plnohodnotná a zdravá strava – je veľmi dôležitým kritériom. Čo všetko by malo byť súčasťou zdravého jedálnička podrobnejšie uvádzam v článku Strava proti bolesti chrbtice.

Možnosť vstupnej prehliadky u odborného lekára – pri vstupnej prehliadke by Vám mal lekár predpísať na základe Vašj diagnózy procedúry a poprípade navrhnúť fyzioterapeutické cvičenia.

Ponuka kvalitných liečebných terapií – elektroliečba: diadynamik, krátkovlnná diatermia, rebox, interferenčné prúdy, svetloliečba: biolampa, masáže: lymfomasáž, klasická, reflexná, reflexná, chodidiel, ručná, kúpele: v hydromasážnej vani/whirlpool, perličkový, vaňový, vírivý, zábaly: parafínové, sauny: suchá, para a ostatné: akupunktúra, ultrazvuk, plynové injekcie s aplikáciou CO2.

Ponuka kvalitných pohybových terapií – cvičenie: v bazéne, skupinový telocvik, služby fyzioterapeuta, liečebný telocvik zameraný na cviky na chrbticu, cvičenie pilates, individuálny telocvik či cvičenie na fitloptách.

Voľný vstup do wellness bazéna – ideálne je keď voda v bazéne má blahodárne účinky na Váš pohybový aparát.

Kvalitné wellness zariadenie by malo mať tzv. certifikáciu kvality. Odporúčaná minimálna dĺžka pobytu je 7 dní, kedy sa začínajú prejavovať účinky procedúr a terapeutickej liečby. Verím, že Vám tieto informácie uľahčia výber wellnessového zariadenia a zároveň Vám pomôžu zmierniť utrpenie s bolestivým chrbtom.

Related Post