Posledná šanca na balerínky

Najvhodnejšou obuvou pre deti na leto je vraj bosá nôžka. Nenamietame, no keď sa zem trochu ochladí, je predsa len lepšie staviť na sandálky či pohodlné balerínky. Práve tie sa hodia aj na začiatok septembra. Ideálne ak ich doplníte o farebné ponožky či pásikavé pančušky.

Výber vhodnej baleríny je hotové umenie:

  • Nemala by byť tesná, no noha z nej nesmie ani vypadávať.
  • Mala by byť zo vzdušného materiálu, no zároveň nepremoknúť, keď vaša slečna stúpi do menšej mláky, nezdeformovať sa a vydržať aj dlhodobejšie používanie.
  • Mala by mať rovnú podrážku, no zároveň aspoň niekoľko milimetrový opätok, aby sa v nej noha dobre formovala.

Na detskej obuvi sa neoplatí šetriť, ba práve naopak. Je dôležité vybrať topánky z kvalitného materiálu, napríklad z kože, aby sa v nich detská noha nezaparila a mala dostatok priestoru na pohyb. Práve ten obmedzujú členkové topánky či obľúbené botasky. Balerínky sú naopak pohodlné, ľahko sa vyzúvajú i obúvajú a hodia sa do školy, škôlky, ale aj na špeciálnu príležitosť k sukničke či šatám. V chladnejšom počasí vyniknú aj s farebnými doplnkami, ako sú pančuchy, návleky či huňaté ponožky. V takomto prípade by však mali byť o čosi väčšie.

Nakúpte balerínky napríklad na e-shope s detským oblečením talianskej značky iDO, využite posledné slnečné lúče a vybehnite s princeznou na prechádzku. Nech začne nový školský rok s úsmevom :)

Related Post