Minoxidil a liečba vypadávania vlasov

Možno už ste počuli o tejto látke – a samozrejme, ako u každého lekárenského prípravku by sme mali vedieť nielen to, ako nám môže pomôcť, ale tiež by sme sa mali zoznámiť s jeho vedľajšími účinkami. Poďme sa ale najprv pozrieť na to, čo vlastne minoxidil je.

Minoxidil – o čo ide?

Minoxidil je látka, ktorá bola pôvodne pridávaná do medikamentov na liečbu vysokého krvného tlaku. Vzhľadom k vedľajším účinkom, medzi ktoré patril aj nadmerný rast chlpov a vlasov, sa zistilo, že minoxidil má pri priamej aplikácii na pokožku hlavy pozitívny dopad na obnovu a zosilnenie vlasov. Vďaka tomuto objavu bol vyvinutý medikament s roztokom minoxidilu vo forme spreju (samozrejme pod rôznymi farmaceutickými značkami, napríklad Neocapil alebo Regaine), ktorý sa aplikuje priamo na pokožku hlavy dvakrát denne a pomáha tak v boji proti vypadávaniu vlasov.

Pozitívne výsledky s liečbou androgénnej alopécie urobili z tejto látky uznávaná medicínsky prípravok, ktorý je momentálne dostupný aj bez predpisu vo forme 2% a 5% roztoku. K novému rastu vlasov dochádza približne po štyroch až šiestich mesiacoch a najlepšie vraj funguje o ľudí do 30tich rokov, ktorým vlasy vypadávajú menej ako päť rokov.

Vedľajšie účinky

Ako každý liek, i minoxidil vykazuje určité vedľajšie účinky, s ktorými je nutné sa zoznámiť. Určite tu nebudeme vypisovať príbalový leták, pozrieme sa len na niekoľko najzásadnejších vedľajších účinkov.

Medzi vedľajšie účinky minoxidilu, o ktorých by ste okamžite mali informovať svojho ošetrujúceho lekára, patria:

  • problémy s dýchaním
  • opuchy ústnej dutiny a tváre
  • opuchy rúk a nôh
  • zrýchlenie tepu srdca
  • zvýšenie hmotnosti
  • bolesti v oblasti hrudníku

„Jemnejšie“ formy vedľajších účinkov, a tiež tie, ktoré sa vyskytujú oveľa častejšie, patria:

  • podráždenie a svrbenie pokožky hlavy
  • tvorba lupín
  • nedostatočná kvalita nových vlasov

Chémia a jej účinky

Ako každý liek, i minoxidil je chemická látka, ktorá naše telo zaťažuje, môže nám do života priniesť nemálo nepríjemných nežiaducich účinkov a navyše jeho účinnosť nebola preukázaná u všetkých pacientov. Podľa štúdií došlo k zastaveniu vypadávania vlasov a obnove rastu vlasov len u 48% pacientov po ročnom používaní tohto prípravku. 36% pacientov zaznamenalo len čiastočné zlepšenie rastu vlasov a u 16% pacientov nebola zaznamenaná žiadna obnova rastu vlasov.

A aby nebolo málo, tak účinky tejto liečby nie sú trvalé a vy si teda krásne husté vlasy zaistíte len na dobu používania tohto lieku a približne 6 – 18 mesiacov po ukončení liečby.

Prírodné riešenie vypadávania vlasov

Každý problém, s ktorým sa stretávame a ktorý sa týka nášho tela má svoj pôvod v prírode. Podobne je to i s vypadávaním vlasov. Pre ľudí, ktorí trpia vypadávaním vlasov bol vyvinutý špeciálny, 100% prírodný produkt TOPPIK. Mikrovlákna sa napoja na vlasy, ktoré na hlave máte, zahustia ich a vytvoria tak okamžitý efekt hustých a krásnych vlasov. Zabudnite na zbytočné zaťažovanie organizmu chemickými prípravkami. Minoxidil je jedným z nich. Vyskúšajte prírodné riešenie, poďakuje sa vám nielen vaše telo, ale i vaše sebavedomie, pretože na hustejšie vlasy nebudete čakať mesiace, ale len pár sekúnd.

Related Post