K zdravým vlasom vďaka správnemu umývaniu

Spôsob, akým si umyte vlasy a produkty, ktoré používate ,môžu ovplyvňovať vzhľad a zdravie vašich vlasov. Ak chcete mať zdravé, hladké a lesklé vlasy, postupujte podľa týchto jednoduchých tipov od dermatológov k udržaniu zdravých vlasov. Niekedy sa však môže stať, že na pokožke hlavy sa vám objavia lupiny a škvrny aj napriek tomu, že zásady správneho umývania vlasov dodržiavate. Možno trpíte seboreou.

Ak majú vaše vlasy sklon k masteniu, umývajte si ich častejšie. Ako často si umývate vlasy, by malo závisieť od toho, koľko mastnoty vaše vlasy produkujú. Neumývajte si však vlasy, keď nemusíte. Môže sa stať, že dôjde ku krepovateniu a lámaniu vlasov. Miesto klasického umývania vlasov vodou, môžete použiť suchý šampón. Samozrejme, ani ten by ste nemali používať príliš často a určite klasické umývanie vlasov ním nemôžete nahradzovať stále. Ak sa však ponáhľate do práce a vlasy si nestíhate umyť, stane sa vašim skvelým pomocníkom.

Ak vaša pokožka hlavy produkuje nadbytok mastnoty, môže byť nutné umývať ju každý deň.

Ak máte chemicky ošetrené vlasy, vaše vlasy môžu byť suchšie, takže ich nemusíte umývať tak často.

Vekom, ako človek starne, pokožka hlavy produkuje menej mazu, takže nie je potrebné umývať vlasy tak často. Ak však uvidíte vo vašich vlasoch vločky, mali by ste si začať vlasy umývať častejšie. Môže to viesť k lupinám a iným ochoreniam pokožky hlavy a veľmi častý je aj zvýšený výskyt vypadávania vlasov

Zásady umývania vlasov

Naneste šampón na pokožku hlavy. Pri umývaní sa sústreďte viac na pokožku hlavy ako celú dĺžku vlasov. Umývanie len vlasov ( nie pokožky) môže spôsobiť, že vlasy budú vyzerať hrubo a nudne.

Po každom šampónovaní použite kondicionér. Použitie kondicionéra môže výrazne zlepšiť vzhľad poškodených a suchých vlasov, zvýši ich lesk, znižuje statickú elektrinu, zlepšuje pevnosť a v neposlednom rade ponúka určitú ochranu pred škodlivým UV žiarením.

Nanášajte kondicionér na končeky vlasov. Kondicionér by nemal byť použitý na pokožku vlasov ani dĺžku vlasov, ak máte jemne vlasy. Vlasy totiž môžu vyzerať ochabnuto.

Vyberte si vhodný šampón a kondicionér pre váš typ vlasov. Ženám odporúčame šampón od nanogenu, ktorý dodáva vlasom objem, je vhodný pre riedke vlasy a zároveň sa hodí aj pre ženy, ktorým sa vlasy mastia.

Chráňte si svoje vlasy

Chráňte svoje vlasy pri plávaní v bazéne, kde je pridaný chlór. Chráňte svoje vlasy pred škodlivými účinkami chlóru na kúpaliskách a plavárňach. V letných mesiacoch nevystavujte vlasy priamemu slnečnému žiareniu. Noste klobúk alebo inú prikrývku hlavy.

Related Post