Ako správne začať deň

Každý deň začína s voňavou šálkou kávy a chutnými raňajkami. Sú však povolania, pri ktorých raňajky ustupujú do úzadia. Akosi na to niet času. Ako sa vyrovnávate počas dňa s pocitom hladu?

Všetci vieme, že raňajky sú základ dňa. Preto by nemal nikto podceňovať ich dôležitosť. Ak si pred prácou nestíhate dať nič pod zub, skúste si posunúť budíček o 20 minút skôr a hneď zmizne váš problém s neraňajkovaním.

Počas dňa to vie byť v práci hektické. Vtedy je veľmi dôležité udržiavať pitný režim a dopĺňať živiny. Pravidlo konzumovať 5x denne stále platí. Nemýľte si to však s vyjedávaním rôznych sladkých a slaných drobnosí, ktoré sú zväčša nezdravé. Zaveďte si pravidlo jesť aspoň 1-krát denne teplé jedlo. S prípravou obedu môžete mať ťažkosti. Naskytuje sa tu otázka kam na menu? Odpoveď na ňu je v skutku jednoduchá. Je len na vás, ktorú reštauráciu si zvolíte. Na výber máte od Bratislavy či Prievidze, až po reštaurácie v Senici či Žiline.

Keď si tento zvyk – obedovať teplé jedlo denne, zavediete do vašej životosprávy, budete sa cítiť lepšie. Vášmu telu to prospeje. A nezabúdajte, deň začína s raňajkami.

 

Related Post