• Čo získam?
  • PR článok s možnosťou troch odkazov. Stačí nás kontaktovať!

3 +1 rada, ako pomôcť svojmu telu pri liečbe antibiotikami

14/02/13

Počas zimného obdobia je naša oslabená imunita vystavená najrôznejším chorobám. Na niektoré z nich nám lekár predpisuje antibiotiká. Tie sú v boji s baktériami účinné, ale zároveň znamenajú riziko pre našu črevnú mikroflóru. Prinášame rady, aké látky by sme mali dopĺňať v priebehu liečby antibiotikami a po nej, aby sme svojmu telu uľahčili návrat do formy.

Probiotiká
Antibiotiká v našom tele ničia baktérie, ktoré spôsobujú naše ochorenie. Bohužiaľ však antibiotiká likvidujú aj organizmu prospešné baktérie, takzvaná probiotiká. Jedná sa o kmene, ktoré sídlia v našich črevách. Tam pomáhajú tráviť potravu, vytvárať niektoré vitamíny a posilňovať obranyschopnosť. „Cestou, ako probiotiká doplniť, môže byť konzumácia mliečnych výrobkov. Tie však obvykle obsahujú málo aktívnych kultúr na liečbu antibiotikom. Vhodnejšie je preto siahnuť po výživových doplnkoch s deklarovaným množstvom kmeňov a s ich podávaním neprestávať ani po vysadení antibiotík,“ upozorňuje Klara Minczinger, produktová manažérka spoločnosti Generica, ktorá ponúka probiotiká vo forme kapsúl alebo kvapiek.

B-komplex
Počas liečby antibiotikami môže správne fungovanie nášho organizmu ohroziť nedostatok vitamínov skupiny B. Niektoré z nich sú totiž vytvárané baktériami hrubého čreva, ktorého mikroflóra je pôsobením antibiotík často ničená. Preto je vhodné v období užívania antibiotík dopĺňať celý komplex vitamínov B. Tieto látky sú pre nás dôležité, pretože okrem iného prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Medzi hlavné zdroje B-komplexu patria kvasnice, syry, mäso alebo strukoviny. Pri užívaní antibiotík by sme sa však práve týmto potravinám mali vyhnúť, pretože nadúvajú a zbytočne tak zaťažujú organizmus. Riešením je podávanie B-komplexu vo forme výživových doplnkov, ktoré navyše majú výhodu v presnom dávkovaní. Na trhu sú dostupné vo forme tabliet alebo kvapiek pre deti.

Vitamíny a minerály
Užívanie antibiotík negatívne ovplyvňuje vstrebávanie vitamínu A, C a K a minerálnych látok. Ich nedostatok pritom môže viesť k rednutiu kostí, poruchám krvnej zrážanlivosti, poškodeniu očnej sietnice a zníženiu imunity. Tieto vitamíny nájdete v mnohých potravinách, ktorých konzumácia sa počas užívania antibiotík neodporúča. Patrí sem napríklad kapusta, červená repa alebo kyslé uhorky. Ak si chcete byť ale istí, že užívate dostatočné množstvo všetkých vitamínov a minerálov, siahnite po multivitamínových prípravkoch. Pre malé deti je vhodné užívanie vitamínu C v kvapkách.

Probiotiká určené deťom
Deti, ktoré boli v ranom detstve často liečené antibiotikami, bývajú v dospelosti oveľa viac ohrozené astmou. Dôvodom je narušenie ich obranyschopnosti, ktoré spočíva v zásahu do črevnej mikroflóry. Aby sme predišli týmto nežiaducim komplikáciám, mali by sme deťom podávať probiotiká určené špeciálne pre ich organizmus. „Pre deti odporúčame také probiotiká, ktoré okrem kultúr Lactobacillus obsahujú aj kultúry Bifidobacterium. Podávanie bifidobakterií je pre deti vhodnejšie. Súčasný príjem kmeňov Lactobacillus plantarum a Bifidobacterium breve napomáha obnoviť rovnováhu črevnej mikroflóry po liečbe antibiotikami, hovorí Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica, ktorá na trh uvádza kvapky BioLac Baby drops, ktorých špeciálna technológia výroby zaručuje vysokú stabilitu probiotických kultúr aj pri súčasnej liečbe antibiotikami.

BioLac Baby drops Generica, 6 ml

Jedinečné kvapky s obsahom aktívnych kultúr prirodzene prítomných v materskom mlieku. Ako jediné kvapky na trhu obsahujú nielen Lactobacillus plantarum LP01, ale aj Bifidobacterium breve BR03, ktorý je prvým zástupcom črevnej mikroflóry dojčiat. Kvapky sú vyrobené jedinečnou patentovanou metódou mikroenkapsulácie, ktorá významne zvyšuje životaschopnosť kultúr v tráviacom trakte. Kmene sú chránené proti vplyvom žalúdočných a žlčových kyselín uzavretím do mikrokapsúl, čo zaisťuje ich bezpečnú dopravu do hrubého čreva.

Probicus  Generica, cps. 30

Obsahuje 10 miliárd CFU biologicky získaného čistého kmeňa Lactobacillus plantarum 299v, ktorý bol objavený a izolovaný z ľudskej črevnej mukózy v rámci spolupráce švédskej spoločnosti Probi AB a kanadského inštitútu Rosell-Lallemand. Technológia výroby poskytuje 100% ochranu proti žalúdočným kyselinám a umožňuje, že baktérie sa uvoľnia až v čreve. Vhodné aj pre diabetikov, celiatikov a ľudí s laktózovou intoleranciou, ako aj pre deti od 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

B-komplex forte Generica, tbl. 20

Obsahuje všetkých osem esenciálnych vitamínov skupiny B, vrátane kyseliny listovej a vitamínu B12, ktorý prispieva k správnej tvorbe červených krviniek, správnemu fungovaniu imunitného a nervového systému a správnej funkcii psychiky.

B-komplex Generica kvapky, 30 ml

Prvý a jediný B-komplex vo forme kvapiek, určený pre deti od 3 rokov. Kvapky obsahujú všetkých osem esenciálnych vitamínov skupiny B vrátane kyseliny listovej a vitamínu B12. Je vhodný aj pre diabetikov, sladkosť kvapiek zaisťuje xylitol. Kvapky majú príjemnú ovocnú príchuť. Užívanie produktov obsahujúcich xylitol namiesto cukru prispieva k udržaniu mineralizácie zubov.

Vitamín C Generica kvapky, 30 ml

Vitamín C vo forme kvapiek, určený pre deti od 3 rokov. Kvapky majú višňovú chuť, sladkosť kvapiek zaisťuje xylitol. Kvapky sú vhodné aj pre diabetikov. Vitamín C prispieva k správnej látkovej výmene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu imunitného systému, k zníženiu vyčerpania a únavy.

Quantum Euroformula Generica, tbl. 30

Komplexný multivitamínový a minerálny prípravok. Zmes 13 vitamínov a 11 minerálov v 1 tablete a dennej odporúčanej dávke. Prípravok svojím zložením zodpovedá náročným podmienkam legislatívy EÚ.

O spoločnosti Generica

Spoločnosť Generica, s.r.o je najväčším slovenským výrobcom výživových doplnkov so sídlom v Piešťanoch. Portfólio spoločnosti ponúka viac ako 50 produktov určených na prevenciu a podporu liečby rôznych ochorení. Na slovenskom trhu pôsobí Generica už 16 rokov. Snahou spoločnosti je  naďalej prinášať na trh kvalitné inovatívne výrobky, ktoré sú cenové dostupné pre širokú verejnosť.

Výrobky spoločnosti Generica sú vysoko kvalitné, čoho dôkazom je výroba výživových doplnkov pre svetové farmaceutické spoločnosti a certifikát ISO 9011 a 14001, ktorého je Generica držiteľom už od roku 2004.

Kontakty

PharmDr. Klara Minczinger

produktová manažérka

e-mail: k.minczinger@generica-bohemia.cz

tel.: +420 724 378 098

Veveří 102, 616 00 Brno

www.generica-bohemia.cz

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273