Virtuálne sídlo – v čom sú jeho výhody

virtualne-sidlo

Každý podnikateľ, ktorý si vytvorí obchodnú spoločnosť je zapísaný v Obchodnom registri kde je okrem iného  povinný uviesť aj sídlo spoločnosti. Čoraz populárnejším sa v súčasnosti stáva tzv. virtuálne sídlo či registračné sídlo. Vaša administratíva sa vybavuje pod touto adresou avšak vás na tejto adrese nenájdu. S virtuálnou kaceláriou sa spája množstvo výhod.

Nižšie náklady

Najlepšou výhodou sú nižšie náklady na prenájom kancelárskych priestorov. Hoci prenájom kancelárií sa pohybuje v stovkách eur, prevádzka virtuálneho sídla stojí pár desiatok eur mesačne. Pre začínajúcich podnikateľov je totiž problém dovoliť si čoraz drahší nájom priestorov, kde by prevádzkovali svoju činnosť. Respektíve peniaze vyhradené na nájom vedia využiť aj efektívnejšie. Aj podnikatelia, ktorí sú zväčša na cestách a v kanceláriách nepotrebujú tráviť toľko času ocenia výhodu tejto služby. Virtuálne sídlo využívajú aj malé firmy kde zamestnanci vedia pracovať na home-office. Celý týždeň pracujú z domu avšak pravidelne sa stretávajú a kontrolujú svoje ciele. Za týmto účelom spoločnosti poskytujúce virtuálne sídla, poskytujú aj priestory na rôzne meetingy či rokovania, ak by to ich zákazníci, teda podnikatelia potrebovali.

Prestížna adresa

I keď ste podnikateľ z malého mestečka, môžete mať registračné sídlo v Bratislave. Výhodou sídla v hlavnom meste je vyššia prestíž čo do istej miery môže mať vplyv na uzavretie obchodu. I pre zahraničnú klientelu znie sídlo v hlavnom meste dôveryhodnejšie. Ak máte sídlo vo väčšom meste kde sú stovky ďalších podnikateľov, je nižšia pravdepodobnosť kontroly zo strany štátnych orgánov.

Online evidencia doručenej pošty a ďalšie služby

Všetka pošta, ktorá príde na adresu s vašim virtuálnom sídlom sa spracováva počítačom. Online evidencia vám pomocou aplikácie, ktorú môžete mať na svojom mobile, umožní aby ste si mohli okamžite pozrieť bližšie informácie o vašej pošte. Funguje to tak, že si aktivujete službu e-mail alebo SMS notifikácie, ktorá vás hneď po prijatí pošty na to upozorní. Spravidla raz za mesiac (po dohode aj častejšie) sa pošta, ktorá vám prišla na virtuálnu adresu pošle na korešpondečnú adresu čo môže byť napríklad vaša domovská adresa. Ak by ste však dokumenty potrebovali vidieť skôr, obsah pošty sa vie odfotiť, resp. oskenovať a poslať na váš mail.

Menej práce s účtovníctvom

Virtuálne sídlo môžete mať zriadené priamo v priestoroch svojho účtovníctva, ak vaša účtovná firma túto službu poskytuje. Všetky dôležité doklady, ktoré sú pre účtovníctvo potrebné môžu byť hneď na ich stole. Respektíve ak budete mať svoje dokumenty v online podobe viete s nimi rýchlo narábať a preposielať svojej účtovníckej firme. Výhody online účtovníctva ako aj elektronické služby súvisiace s virtuálnym sídlom vám vedia zaisto zjednodušiť vaše podnikanie.

 

Related Post