Skúsenosti s podnikateľským úverom v banke.

Ako to funguje ???

Jednoduchý príklad zo života, ktorý som zažil, a skúsenosti s úverom v banke.

Podnikateľka si otvorila malú útulnú kaviarničku v strede mesta a po prvom roku podnikania, po podaní daňového priznania zašla do banky, aby si vybavila úver. Aké bolo jej nemilé prekvapenie keď jej úradníčka v banke oznámila, že aj keď je to všetko pekné a jej hrubý ročný príjem je cca 20 000€, nemôžu jej poskytnúť úver, pretože aj ona ako každý podnikateľ sa snaží, každé daňové priznanie priblížiť čo najviac k nule. A kedže jej čistý zisk je cca 100€, nemá nárok na úver, nakoľko oni požičiavajú % z čistého zisku.
Avšak, kedže jej podnikateľský nápad bol skvelý a nechcela sa ho vzdať, navštívila aj nebankovú inštitúciu a na jej prekvapenie jej bolo vyhovené, nakoľko oni nesledujú čistý zisk, ale hrubý ročný príjem. Takže úver na účte, investícia sa vyplatila a už teraz jej vynáša zisky. Na moju otázku, ktorú si asi tiež položíte každý: “Ale oni majú o niečo vyššie splátky ako v banke, nevadí Vám to?” Som dostal zaujímavú proti otázku a odpoveď:
“A čo si myslíte, kto mi zaplatil tie splátky? Ja? Nie. Veď predsa nový zákazníci, ktorých som získala na základe prostriedkov z úveru!”
Takže si položte sami otázku: “Nedostať úver v banke a nezarábať, poprípade zrušiť živnosť, alebo zobrať v nebankovke, rozumne investovať  a rozšíriť svoje podnikanie???”

Related Post