Kam na Záhorí

Záhorie a jeho okolie poznajú domáci ľudia veľmi dobre. Je mnoho dediniek, obcí či miest, ktoré svojou ponukou služieb vyčnievajú spomedzi tých ostatných slovenských miest. Ponúkajú široké a niekedy až jedinečné spektrum služieb cestovného ruchu. Nie každý krajan však o nich vie. Poznáte miesta na Záhorí, ktoré stoja za to vidieť a navštíviť ich?

Či už to je historická šaštínska bazilika, kvalitná senická reštaurácia, malacké športové centrum, skalické kino alebo stredisko wellness Prievaly, určite sa môžete spoľahnúť na ich kvalitné služby a servis. Víkendy sú u každého Slováka stvorené pre strávenie voľného času s rodinou alebo partnerom.

Urobiť si víkend pre dvoch po okolí obce Prievaly stojí za to. Okrem miestneho pivovaru tu môžete okúsiť aj miestnu kuchyňu. Čo sa týka histórie tejto záhorskej oblasti, siaha až do 15. Storočia. Mnohé z pamiatok sa zachovali ako napríklad podzemné katakomby. Na námestí je dokonca zachovaný „stĺp hanby“, ktorý si hneď všimne každý okoloidúci. Ak do tejto obce zavítate z väčšej diaľky, nemusíte sa strachovať o to, kde zoženiete ubytovanie. Ak sa obávate, že táto lokalita žije len históriou, ubezpečujeme vás, že tomu tak nie je. A povedzme si úprimne, ktoré mesto na Slovensku neoslovuje svojich návštevníkov ich minulým dedičstvom. Samozrejme, nemôžeme považovať túto záhorskú oblasť za metropolu, no na oddych je toto miesto ako stvorené.

Ak zvažujete, kam ísť na Slovensku za rekreáciou, wellness hotel Malvázia vás môže týmto všetkým osloviť. Zbaľte kufre vašej rodine, polovičke alebo jednoducho priateľom, s ktorými objavíte čaro pokoja a krásy oblasti na Záhorí.

Related Post