Potrebujete si zriadiť povinné zmluvné poistenie? Zriaďte si ho online.

povinne-zmluvne-poistenie

Povinné zmluvné poistenie musí mať uzatvorené každé motorové vozidlo alebo prípojné vozidlo s evidenčným číslom a tiež niektoré špeciálne vozidlá, ktoré sa pohybujú po cestných komunikáciách. Sú to napríklad priemyselné a poľnohospodárske stroje. Ak potrebujete zriadiť PZPnemusíte chodiť na pobočku poisťovne. V dnešnej dobe internetu to urobíte ľahko a rýchlo napríklad aj z pohodlia vašej obývačky.

Pýtate sa ako? Jednoducho.

Na výpočet povinného zmluvného poistenia existuje online kalkulačka. Je to výborný spôsob ako si rýchlo zistíte najvýhodnejšie ponuky poisťovní a zároveň vidíte, koľko by ste mohli za nové pzp ušetriť. Vďaka online kalkulačke totiž môžete získať lepšie ceny ako pri osobnom uzatvorení povinného zmluvného poistenia.

Aké sú výhody online kalkulačky?

Výhod online kalkulačky je hneď niekoľko. Po vyplnení vašich údajov sa vám zobrazí kompletná ponuka od všetkých poisťovní na trhu. Vaše údaje zadávate len raz a všetko je zdarma. Máte tak možnosť vybrať si také poistenie, ktoré vám bude vyhovovať. Môžete ho uzatvoriť ihneď bez toho, aby ste niekam chodili. Online kalkulačka vám teda šetrí okrem vašich peňazí aj čas.

Podľa čoho mi online kalkulačka vyráta výšku PZP?

Pri výpočte ceny povinného zmluvného poistenia zohľadňuje online kalkulačka viacero kritérií. Dôležitými faktormi je napríklad vek vodiča, výkon motora a objem valcov. To znamená, že ak máte nižší výkon motora a vyšší vek, môžete mať povinné zmluvné poistenie lacnejšie. Preto by ste sa mali dobre rozhodnúť pri výbere vášho vozidla predtým, než ho kúpite. Ďaľšie kritériá, ktoré poisťovne posudzujú sú napríklad hmotnosť vozidla, bydlisko držiteľa vozidla, dĺžka bezškodového priebehu ale aj forma splátok, ktorú si vyberiete. Na výber máte z troch možností a to ročne, polročne alebo štvrťročne.

Ak teda premýšľate, kde by ste si uzatvorili povinné zmluvné poistenie, určite vyskúšajte online kalkulačku, ktorá patrí medzi najprehľadnejšie a najkomplexnejšie porovnávacie systémy na Slovensku.

Related Post