• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

A zaplatí to životné poistenie

07/11/11 Tags: financie, OVB, pripoistenie, životné poistenie

Život máme len jeden. Táto fráza sa zvykne používať takmer vždy v spojitosti s myšlienkou, prečo ho treba žiť naplno. Vrtkavé cesty osudu nás neraz privádzajú do neočakávaných situácií. Musíme sa v nich rýchlo prispôsobiť často markantným zmenám. Medzi takéto situácie patrí i nečakané úmrtie blízkej osoby, úraz s následkom smrti, ťažká zdravotná diagnóza. Veľkou zmenou najmä v rodinnom rozpočte môže byť i plánovaný výdavok veľkého objemu, na ktorý sme sa nepripravili.

Odborníci z OVB Allfinanz Slovensko a.s. sa čoraz častejšie stretávajú so záujmom slovenských občanov zabezpečiť svojich blízkych uzatvorením životného poistenia. Trh ponúka viacero typov tohto produktu, ktoré sa líšia princípom zhodnocovania vložených peňazí, garanciou výnosu, rozdelením na poistnú a šetriacu zložku a mnoho iných faktorov.

Životným poistením sa chránime voči finančným dôsledkom nejakej udalosti, zväčša to býva diagnóza, úraz alebo smrť výplatou dohodnutej poistnej sumy vyplývajúcej zo zmluvy o životnom poistení. Finanční odborníci z OVB hovoria o ďalších opodstatnených dôvodoch uzatvárania životného poistenia. Ľudia si týmto spôsobom vytvárajú lepšiu pôdu na starobný dôchodok, sporia na študijné náklady dieťaťa, zabezpečujú si voľné prostriedky na veno pre deti, či iné účely.

Spoločnosť OVB Allfinanz Slovensko a.s. upozorňuje i na možnosť rôznych pripoistení. Pripoistenie kritických chorôb pokrýva riziko spojené s nutnosťou operácie alebo liečby závažného ochorenia. Ak choroba prerastie do takej vážnosti, že nám znemožní vykonávať svoje povolanie, získavame nárok na invalidný dôchodok. Jeho pripoistenie je taktiež obozretnou voľbou, ktorá môže pri vzniku takejto situácie nahradiť stratu príjmu z výkonu povolania.

Existuje niekoľko univerzálnych tipov, ktoré platia pred uzavretím životného poistenia. Pravidlom je, že najvýhodnejšie býva uzatvoriť životné poistenie v skoršom veku. Druhou zásadou býva optimálna poistná doba, ktorá sa pohybuje v období od 20 rokov vyššie. Pred uzatvorením životného poistenia je vhodné premyslieť si i jeho výšku tak, aby zodpovedala finančným pomerom poisteného. S omnoho konkrétnejšími detailmi, ako sú napríklad administratívne poplatky súvisiace so životným poistením, všeobecné poistné podmienky a zmluvné dojednania, vám rád pomôže odborník z OVB.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273