Zdravý domov? Vieme ako na to…

Roztoče? Baktérie? Plesne? Alergény? Zápach?

Zažili ste niečo z toho vo svojom byte či dome? Ak áno, tak mi určite dáte za pravdu, že každá z týchto vecí vám môže premeniť bývanie na hotovú nočnú moru. V lepšom prípade to je len veľmi nepríjemné. Ale v tom horšom to spôsobuje zdravotné ťažkosti – od alergii až po problémy s dýchacími cestami či imunitou. Je na čase to nezanedbávať a niečo s tým urobiť!

Najbežnejším spôsobom ako bojovať proti všetkým podobným nepríjemnostiam, sú chemické prípravky. Protiroztočové postreky, protiplesňové nátery a rôzne dezinfekčné prípravky. Väčšina z nich má však jeden zásadný problém. Sú dočasné a zostávajú po nich nebezpečné zbytky.

A nie je to ani tak vina prípravkov samotných. Určite fungujú, a keď sa dostanú do kontaktu s roztočmi či plesňou, dokážu ju zničiť. Ale, je tu jedno “ale”. A to, že sa nedostanú všade. Môžete sa snažiť koľko chcete, vašu sedačku, alebo matrac by ste museli celé ponoriť do kade s chemickým prípravkom, aby ste si mohli byť istí, že sú skutočne čisté. A akonáhle necháte čo i len zopár vírusov, roztočov, alebo niekoľko plesňových spórov nedotknutých, ich návrat a rozmnoženie je len otázkou času.

Pre skutočnú čistotu by to chcelo nejaký prípravok, ktorý vojde do každej špáry či pórov. Čo prejde skrz na skrz celou sedačkou, matracom alebo nábytkom. Jednoducho niečo, čo sa dostane skutočne všade.

Mám pre vás dobrú správu, niečo také existuje, je to Ozón.

Určite ste o ňom už počuli v spojitosti s Ozónovou vrstvou, ktorá nás chráni pred škodlivým slnečným žiarením. Ozón je bezfarebný plyn s charakteristickou „elektrickou“ vôňou, ktorú môžeme cítiť vo vzduchu po typickej letnej búrke a je ťažší ako vzduch. Ozón má mimoriadne veľkú mikrobiocidnú účinnosť. Pri správnom použití, zabíja všetky známe baktérie, vírusy, plesne a iné škodlivé látky – rýchlo a dokonalo. Naviac sa po 30 min. rozkladá na čistý kyslík a nezanecháva žiadne vedľajšie produkty svojho pôsobenia ako chemikálie. Je vysoko účinný a ekologicky prijateľný prostriedok na dezinfekciu.

Nepríjemné zápachy odstráni vďaka tomu, že sa naviaže na molekuly ktoré ho spôsobujú, a zmení ich na neškodné látky. Okrem toho poškodzuje bunkové steny všetkých baktérii, roztočov a pliesní, čím ich zabíja. A ako plyn sa dostane skutočne aj do pórov každého materiálu.

Aby ste váš domov zbavili všetkých patogénov, potrebujete si len zavolať odborníkov.Dezinfekcia ozónom nie je totiž niečo, čo by ste si dokázali spraviť doma sami. Budete totiž potrebovať výkonný prístroj – ozónový generátor.


Napríklad profesionáli zo zdravy-domov.sk majú cerifikované prístroje, ktoré dokážu vydezinfikovať akúkoľvek veľkú nehnuteľnosť od podlahy až po strop. Majú niekoľkoročné skúseností s dezinfikovaním všemožných priestorov, od starých domov až po detské škôlky s dodržaním všetkých bezpečnostných postupov.

Na čo teda ešte čakáte?

Nespoliehajte sa na nebezpečné chemikálie – bezpečný a ekologický spôsob ako dezinfikovať je vzdialený len niekoľko klikov. Každý z nás chce mať predsa doma maximálne čisté a zdravé prostredie.

Majte skutočne zdravý domov.

Related Post