• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Jedinečná tehla zbiera ocenenia

05/10/12 Tags: dlažba, heluz, komín, komíny, murivo, preklady

Tehelný blok s integrovanou izoláciou HELUZ Family 50 2in1 je úspešnou novinkou spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. V tomto roku už získal veľa cenných prvenstiev. A to nielen v Českej republike, ale i na Slovensku.

Základom produktu je tehelný blok HELUZ Family 50 z dvesto zvislých dutín, ktoré sú vyplnené expandovaným polystyrénom, čím došlo k zvýšeniu tepelnoizolačných vlastností výrobku o 40%. Výsledkom sú tehelné bloky, ktoré spĺňajú požiadavky na materiál pre obvodové murivo domov s takmer nulovou spotrebou energie. Polystyrén je v dutinách tehál pevne fixovaný a pri úpravách veľkosti bloku či pri vyrezávaní otvorov pre elektroinštalácie zostáva vo vnútri. Tehly, ktorých výrobnú technológiu má HELUZ patentovú, firma použila aj pri stavbe obvodových stien Domu budúcnosti, ktorý rastie na českobudejovickom výstavisku.

Česká stavebná akadémia ocenila revolučnú novinku v súťaži Stavebný výrobok – technológia roku. Tú vyhlasuje s cieľom zvýšiť technické užívateľské kvality staviteľského umenia šírením vedomostí o kvalite a spôsobe využitia vynikajúcich výrobkov a technológií a propagovaním novo zavedených inovácií a vynálezov.

Odborná porota veľtrhov FOR HABITAT udelila tomuto jedinečnému výrobku cenu GRAND PRIX. Ocenila nielen unikátne tepelnoizolačné vlastnosti a možnosť stavebnicového systému, ale aj to, že sa jedná o produkt českého výrobcu a z českých materiálov. Na Slovensku získal HELUZ Family 50 2in1 Zlatú plaketu, na medzinárodnom veľtrhu stavebníctva CONECO v Bratislave. Zatiaľ posledným tohtoročným ocenením tehlových blokov bola hlavná cena v súťaži Výrobok roku na veľtrhu IBF. Tu získali Zlatú medailu aj v kategórii Energeticky úsporné stavanie.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273