• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Chudnite s rozumom, strach hoďte za hlavu

09/06/12 Tags: chudnutie, cvičenie, zumba

Je tu leto, a my ženy sa oddávame panike ako čo najrýchlejšie schudnúť do plaviek. Schudnúť rýchlo a zdravo je však komplikované a nejeden magazín pre ženy si nevie rady s touto ťažkou otázkou. Buď schudnete rýchlo, ale s výrazným deficitom bielkovín, sacharidov alebo tukov, čo pre váš organizmus môže znamenať kolaps. Alebo schudnete zdravo, avšak v tomto prípade to pôjde trošku pomalšie. Preto rozhodnutie schudnúť by ste nemali nechávať na poslednú chvíľu, ale na čas, kedy budete pevne rozhodnutá, že vaša postava, ale i život prejdú závratnou zmenou.

Ak ste sa teda pevne rozhodli a začnete hľadať informácie o možnostiach redukcie vašej váhy, rátajte s nekonečným množstvom návodov ako nato. Diéty, diéty a ešte raz diéty. Od A po Z. A vy jednoducho skočíte na prvú, na ktorú natrafíte. Napríklad hitom tohto roku je Dukanova diéta, ktorá sa vyznačuje tým, že môžete jesť neobmedzene, avšak len povolené potraviny. Ide predovšetkým o potraviny bielkovinového charakteru. Konzumovať môžete v úvodnej fáze len bielkoviny. Táto diéta má niekoľko fáz a zaručuje zníženie váhy do dvoch týždňov. Avšak názory odborníkov sú dosť skeptické. Podľa ich vyjadrení je to diéta, pri ktorej máte nedostatok sacharidov a tukov, čo môže negatívne ovplyvniť váš zdravotný stav, o to viac ak ste už mali zdravotné problémy aj v minulosti.

Možno som vás vystrašila, ale naozaj je nevyhnutné, predtým ako sa rozhodnete chudnúť, uvedomiť si jeden závažný fakt, a tým je, za akú cenu chcem schudnúť. Pretože diéty nech sú akokoľvek úspešné, v pozadí vždy stojí nejaký ten problém, ale o tom sa určite nedočítate. Sú to problémy tak psychického ako i fyzického charakteru, ktoré sa dotýkajú vášho zdravia a celkovej kondície. Drastické diéty vám môžu spôsobiť psychické vyčerpanie, únavu či dokonca poruchy spánku. O nervozite snáď ani netreba hovoriť. Čo sa týka fyzického stavu môžete si vyvolať celkovú demineralizáciu organizmu, ktorej výsledkom je postupné zlyhávanie orgánov akými sú obličky, pečeň či žalúdok. S tým súvisia ďalšie ťažkosti ako vypadávanie vlasov, zhoršená kvalita nechtov, pokožky či zubov. V skratke máte o pár kíl menej, ale vábne teda vyzerať asi nebudete.

Ak som vás vystrašila a nakoniec ste si to s tou diétou predsa len rozmysleli alebo už chudnete a chcete si dopriať viac, máte možnosť si vyformovať postavu aj inými metódami. Veľmi obľúbené sú wellnes pobyty, na ktorých využívajú profesionálne liečebné postupy, akými sú rôzne zábaly, cvičenia pod dohľadom špecializovaného fyzioterapeuta, masáže ako i konzultácie s lekárom a diétnou sestrou. Celkový pobyt vás nabije energiou a okrem toho vám odoberie aj pár kíl. Avšak rizikom je, že po návrate môžete spadnúť opäť do vašich každodenných rituálov a stratené kilá sa vám prinavrátia.

Dnes však máte neobmedzené pole možností ako sa dopracovať k vysnívanej postave a jednou z nich môže byť aj plastická chirurgia. Je však náročnejšia tak na organizmus ako i na vašu peňaženku. No ak sa nájde sponzor i odvaha, môže to byť pre vás určite ľahšia cesta.

Ako jedna z mnohých aj ja mám samozrejme skúsenosti s diétami, no postupom času som prišla na to, že ani jedna mi nevyhovuje. Nemám chuť na vybrané potraviny alebo nemám možnosť si ich zaobstarať, alebo jednoducho nemám nato nervy. Jediné čo sa mi nedávno potvrdilo je, že diéta nie je to, čo vás privedie ku krajšej postave a úbytku hmotnosti. Je to zdravý životný štýl. Nemusíte hladovať, ani stáť každé ráno na váhe či kontrolovať energetickú hodnotu jedál, ktoré sa vám dostanú do rúk. Stačí pravidelne jesť v menších dávkach. Pravidelne znamená minimálne 5x denne. Čokoľvek čo máte rada. Pridajte si do jedálnička trochu viac čerstvej zeleniny a ovocia a úspech vás neminie. Naučte sa piť čistú vodu. Ak nie ste naučená piť veľa, stačí jednoducho naplniť 2-litrovú pet fľašu vodou a dajte si cieľ vypiť ju do večera. Takto som sa to naučila ja. Pohyb je tiež potrebný, no nemusíte sa doslova premáhať vo fitnescentre na bežiacom páse, ale sem-tam skočte na prechádzku s deťmi alebo partnerom, len tak zatancujte, keď ste sama doma prípadne sa prihláste na Zumba fitness párty a ukážte čo vo vás je. Aj v záhrade sa určite nájde niečo, čomu sa môžete aktívne venovať. Poprípade si zahrajte s deťmi bedminton. Buďte v pohybe vždy, keď je možnosť. A neuveríte akú zmenu zažijete o pár týždňov. Budete nabitá energiou, nebudete pociťovať hlad, nebudete nervózna a hlavne budete štíhlejšia ani o tom nebudete vedieť.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273