Počuli ste už o unikátnej TR terapii na okamžité utlmenie bolesti svalov?

 

 btl-6000-tr-therapy-impingement-syndrome-97a93e7a-6266-4b66-b554-e41e4bba4fdd-original-2000x1333-71

TR Terapia (Targeted Radiofrequency Therapy) je prelomový prístup vo fyzioterapií, ktorý cielene distribuuje vysoko frekvenčné elektromagnetické vlnenie do postihnutého tkaniva a spôsobuje prehriatie miesta presne tam, kde je to potrebné,  či sa jedná o hlboký sval, väz, kĺb alebo povrchové štruktúry.

 TR Terapia je unikátna práve v tom, že sa dostane aj do miest, kam iné terapeutické alternatívy, ako ultrazvuk alebo laser, nemajú dosah, okamžite redukuje bolesť a opuch, uvoľňuje napnuté svaly, regeneruje poškodené tkanivo, a taktiež dramaticky zlepšuje požadovaný výsledok s výrazným skrátením času liečby (až 2 x rýchlejšie) oproti bežne používanej rehabilitačnej starostlivosti.

Ako TR Terapia funguje?

Samotná  procedúra je veľmi pohodlná, a okrem pocitu príjemného tepla šíriaceho sa celým telom, TR Terapia uvoľňuje kŕče kostrového svalstva a tlmí pocit bolesti.

  • Funkčný mechanizmus

TR Terapia prenáša rádiofrekvenčnú energiu cez tkanivo buď používaním kapacitného alebo odporového aplikátora. Kapacitný režim sa používa na liečbu povrchových štruktúr, ako koža a svaly. Odporový spôsob aplikácie lieči hlboké štruktúry, ako sú hlboké svaly, šľachy, a kosti.

  • Masážne techniky

TR Terapia v kombinácií s technikami masáže mäkkých tkanív zvyšuje terapeutický účinok zvýšením prietoku krvi a  prísunu živín s kyslíkom v danom bolestivom mieste a uvoľňuje svalové napätie, vedie k rýchlejšej a ľahšej regenerácií..

Technika svalovej aktivizácie 

kombinovanie TR terapie a izometrickej alebo izotonickej kontrakcie svalov smeruje teplo presne do napnutého svalu, čo uľahčí a urýchli prinavrátenie jeho funkčnosti.

Kedy sa TR Terapia využíva?

Koncept unikátnej TR Terapie sa využíva nielen pri liečbe rôznych akútnych a chronických športových úrazov, či chorôb pohybového ústrojenstva, ale využíva sa aj pri liečbe lokálnych svalových kŕčov, bolestivosti svalov, zápalov v šľachách, bolestiach krčnej chrbtice, a pri poúrazových opuchoch.

TR Terapia je žiadanou terapiou pre ľudí , hľadajúcich rýchle a príjemné uzdravenie. Či už uprednostňujete masáže, pasívny pohyb, svalovú aktiváciu  alebo iné fyzikálne techniky, TR – Terapia môže byť použitá s ich kombináciou.

Pre viac informácií o liečbe pomocou TR Terapie nás môžete kontaktovať priamo v jednej z našich 5tich pobočiek zdravotníckeho zariadenia BIOREŠTARTTU.

 

 

 

 

 

 

 

Related Post