Ako funguje liečebná/zdravotná masáž?

Deep_Massage_004-8a075dea05f677267634e5bb8b090f8d

Zdravotná masáž je kombináciou relaxačnej a nápravnej masáže, ktorá je určená nie len na relaxáciu celého tela, ale zároveň aj na nápravu problémov so svalmi, väzmi či „tuhými“ bodmi, ktoré nám môžu čas od času komplikovať náš každodenný život.

Masážna terapia nám môže napomôcť zlepšiť krvný obeh, tým že zvyšuje prísun kyslíka a živín do svalových buniek, a zároveň pomáha odstrániť odpadové látky, zmierňuje zápalové procesy a opuch. Podporuje tok lymfy, prekrvuje celé telo. Tieto pozitívne účinky na obehový systém sú efektívne pri liečbe rôznych zápalových stavov, napríklad artritídy.

Tým, že masáž pôsobí na naše telo relaxujúco, znižuje sa tepová frekvencia nášho srdca, dýchanie je pomalšie, a znižuje sa krvný tlak, čo posilňuje imunitný systém, a odbúrava sa stres. Okrem toho, masáž pomáha telu nie len uvoľniť svalové tkanivá, čo odľahčuje tlak na kĺboch a nervoch, ale aj zvyšuje pohybový rozsah kĺbov a svalov. Výsledkom býva menšia bolestivosť a zlepšenie funkčnosti danej časti tela.

Liečebná masáž prospieva pri:

  • strese,
  • úzkosti,
  • všeobecnom zdraví,
  • vysokom krvnom tlaku,
  • artritíde,
  • nízkej imunite,
  • pri rôznych poraneniach.

Kedy je najvhodnejší čas na liečebnú masáž?

Vhodný čas pre masáž je vždy, keď máte pocit, že ste prepracovaní,  cítite sa pod tlakom a v strese, necítite sa vo svojom tele dobre, máte pocit stuhnutosti, či trpíte problémami alebo bolestivosťou pri pohybe. Ak nechcete čakať až kým sa objavia tieto príznaky, zdravotnú masáž je možné využívať aj ako prevenciu, raz či dvakrát do mesiaca, prípadne aj častejšie.

Ako dlho by malo trvať jedno sedenie liečebnej masáže?

Ak ste ešte nikdy takúto masáž nepodstúpili, prípadne to bolo veľmi dávno, ideálne trvanie masáže je od 30 do 60 minút, aby mal terapeut dosť času na prepracovanie sa všetkými stuhnutými svalmi rovnakým tempom, aby sa minimalizovala prípadná bolestivosť v nasledujúci deň. Ak chodíte na masáže pravidelne, so svojím terapeutom si dohodnete najefektívnejšiu dobu trvania jednotlivých sedení, aby ste vyhoveli svojim potrebám.

Ako často je najlepšie chodiť na masáže?

Každý máme individuálne potreby, no liečebné masáže sú najefektívnejšie, ak sa vykonávajú pravidelne, najlepšie 1 – 2 krát do mesiaca. Takáto pravidelnosť zabraňuje svalom dostať sa do stuhnutého stavu, čo môže vyvolávať bolestivosť či problémy pri pohybe, a udržiava vaše svaly uvoľnené a plne funkčné a vaše telo zdravé.

 

biorestart

Ak stále váhate, či je pre vás vhodné začať liečebné masáže, no cítite, že vaše telo nefunguje tak ako by malo, neváhajte kontaktovať naše zdravotnícke zariadenia BIOREŠTART a náš odborný personál vám zodpovie všetky vaše otázky ohľadne liečebnej masáže a po konzultácií si samozrejme môžete dohodnúť aj termín vášho prvého sedenia.

 

 

 

 

 

Related Post