• Čo získam?
  • Reklamný článok zadarmo s možnosťou troch odkazov!
Pridaj článok zadarmo

Reflexná masáž – nechajte sa liečiť jemným tlakom

05/05/17 Tags: bolesti chrbta, bolesti hlavy a šije, masáže, reflexná terapia

Foot-reflexology

Reflexná masáž je doplnková terapeutická metóda pôsobiaca na nervový systém, ktorá zmierňuje bolesť prostredníctvom stimulácie určitých tlakových bodov na nohách, rukách a tvári. Vykonáva sa na tele klienta s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách, a taktiež na uvoľnenie svalov a zmiernenie bolesti.

Reflexná terapia, ak nie je prítomnosť závažnejšieho ochorenia či abnormality, funguje ako podpora dobrého zdravia a ako prevencia vzniku ochorení. Táto masáž zvyšuje prekrvenie, má účinok na metabolizmus, na pokožku, svaly, nervy, krvné cievy a bunky a je využívaná na zmiernenie príznakov stresu, rôznych poranení či chorôb.

Hand_Reflexology_Tampa

Ako funguje?

Masér vychádza zo vzťahov medzi orgánmi a reflexnými bodmi, ktoré vytvárajú určitú mapu toku energie.  Tieto body sú priamo napojené na nervový systém a ovplyvňujú telesné orgány a žľazy, a ich postupným stláčaním, podľa predurčených špecifických techník, môže byť ktorákoľvek časť tela, ktorá je zdrojom bolesti, choroby či potencionálneho problému, posilnená.

Používa sa pri:

♦  bolestiach hlavy a šije,

♦   problémoch s krkom,

♦   bolestiach chrbta,

♦   ovplyvňovaní a posilňovaní činnosť vnútorných orgánov,

♦   poruchách trávenia,

♦   ochoreniach dýchacieho systému,

♦   ochoreniach srdcovo-cievneho systému,

♦   oslabenej imunite.

hand-reflexology-massage

Pre koho je vhodná?

Reflexná masáž je vhodná pre všetky vekové kategórie, od detí cez dospelých až po starších ľudí, avšak v niektorých prípadoch, nie je vhodné túto terapiu vykonávať. Pre viac informácií, či je tento druh masáže vhodný práve pre vás, môžete kontaktovať naše zdravotnícke zariadenie Bioreštart, a náš vyškolený personál vám ochotne poskytne bezplatnú konzultáciu.

Ako to celé prebieha?

Reflexná masáž sa vykonáva čo najviac do hĺbky na holé telo na sucho, bez použitia oleja alebo iných masážnych emulzií. Jedno sedenie reflexnej masáže trvá 30 minút. Viac nájdete na našich stránkach, TU.

biorestart

 

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273