Prenosné navijaky Portable Winch PCW 5000 pre lesníkov

Práca v lese, lesné hospodárstvo, ťažba dreva či obnova lesov – žiadna z týchto činností sa v dnešnej dobe nezaobíde bez využívania výkonnej lesnej techniky a strojov. Pod tlakom ekonomických faktorov a snahe byť ziskový aj v tejto oblasti, musíme čoraz viac využívať mechanizáciu, ktorá ťažbu dreva ešte viac zefektívňuje a urýchľuje.

Každý horá, lesný hospodár či drevorubač dobre vie, koľko práce je spojenej s vyťažením každého jedného kubíka dreva. Navyše v zle prístupných terénoch, svahoch a hustých lesoch je ťažba ešte náročnejšia a zložitejšia. Bez pomoci rôznych mechanizmov, motorových píl či navijakov by to šlo len veľmi ťažko. Preto si teraz predstavíme niekoľko základných strojov, ktoré Vám ťažbu dreva môžu výrazne uľahčiť.

Vynikajúce prenosné navijaky do lesa

Klasické benzínové motorové píly určite dobre pozná každý z Vás, preto sa im nebudem zbytočne venovať. Oveľa náročnejšie ako vyťažiť strom je dostať ho von z lesa, to určite sami dobre viete. Práve na to tu máme unikátny prenosný lesný navijak  Výrobca navijakov Portable Winch prináša hneď dva úžasné benzínové modely PCW 3000 a PCW 5000. Tieto navijaky sú poháňané silným benzínovým motorom vďaka ktorému sú schopné utiahnuť bremeno s váhou až 10 ton. Navijak Portable Winch PCW 5000 disponuje možnosťou výmeny bubna, na ktorý sa navíja lano. To umožňuje zvoliť si rýchlosť navíjania a tým pádom aj silu navíjania.

K navijakom existuje veľké množstvo príslušenstva. V prvom rade máte na výber z niekoľkých polyesterových 10 mm a 12 mm lán s dĺžkou od 50 do 200 metrov. Vďaka tomu môžete ťahať naozaj čokoľvek a odkiaľkoľvek. Ak chcete uchovať Váš navijak v bezpečí aj pri transporte môžete si k nemu zadovážiť aj kufor na prenášanie. Vďaka tomu bude aj manipulácia a prenášanie navijáku oveľa komfortnejšie a pohodlnejšie. Kompletnú sadu navijak PCW 5000 so všetkým príslušenstvom nutným na začatie ťažby nájdete v v kompletnom sete. Lesnícka sada navijak PCW 5000 s príslušenstvom je ako stvorená na ťažbu dreva.

Related Post