Je káva zdravá alebo nám naopak škodí? Vedci sa asi nezhodnú

Káva je neodmysliteľnou súčasťou každodenného života. Ako zlatá niť nám svojou vôňou pretkáva celý deň. Ráno si ju dáme na prebudenie, cez deň ako stimulant pri práci, popoludní pri posedení s rodinou či priateľmi alebo ako chvíľku pre seba po uponáhľanom  dni.

Vplyv kávy

O vplyve kávy na ľudský organizmus, jej prospešnosti  alebo škodlivosti vedú vedci dlhoročné spory. Oba tábory majú svoje argumenty, ale nájsť pravdu, to asi zostane na nás. Tak ako so všetkým, i tu bude najlepšie zvoliť zlatú strednú cestu. A ak snáď patríte do kategórie ľudí, ktorí si chvíľky pohody radi doprajú viackrát za deň alebo Vám kávu zo zdravotných dôvodov neodporúčajú, môžete siahnuť po niektorej z alternatív. Súčasná doba myslí naozaj na všetko, a i v tomto prípade ponúka hneď niekoľko variant. Takže sa nemusíte okrádať o vzácne chvíle pohody, ba naopak, ešte si môžete rozšíriť gurmánske obzory.

Blahodarné zloženie

V niektorých prípadoch môže mať vďaka zloženiu, ako napríklad Zlatý Dúšok, dokonca pozitívne zdravotné účinky pre ľudský organizmus. Zlatý dúšok obsahuje čakanku, ktorá ako je známe podporuje trávenie, priaznivo pôsobí na činnosť pečene a srdca, podporuje zdravé kosti a kĺby, má priaznivý vplyv na chudnutie. Ďalej tiež obsahuje výťažok z huby tisíce rokov vysoko cenenej tradičnou Čínskou medicínou, ako je Cordyceps či Reishi. Napríklad Reishi má priaznivý vplyv na imunitný systém. A navyše je chutná. Takže milí kávičkári, naša rada znie, držte sa zlatej strednej cesty a nebojte sa experimentovať. Niekedy risk môže byť naozaj zisk a vaše telo Vám bude nakoniec vďačné.

 

Related Post