Generica zmodernizovala výrobu, zamerala sa na ochranu životného prostredia

Piešťany, 14. december 2011

Spoločnosť Generica, ktorá je popredným výrobcom výživových doplnkov, dokončila modernizáciu vybavenosti technologických zariadení. Výsledkom inovácie je zrýchlenie a zefektívnenie výrobných procesov predovšetkým oblasti výroby vitamínových kvapiek. Firma sa v rámci obnovenia technickej vybavenosti zamerala najmä na ochranu životného prostredia. Po novom využíva pri výrobe produktov slnečnú energiu. Generica sa tak svojim inovatívnym prístupom zaradila medzi európske špičky, pôsobiace v oblasti výroby výživových doplnkov.

Túto jeseň dokončila spoločnosť Generica inováciu technologickej vybavenosti. Novinkou je unikátna tvorba látkových foriem, ktoré umožňujú zvýšiť kvalitu výživových doplnkov. Spoločnosť Generica zároveň upustila od konvenčného spôsobu vyhrievania látok elektrickou energiou alebo parou, hoci doteraz si výroba vitamínových kvapiek vyžadovala vysokú tepelnú náročnosť. Túto technologickú potrebu vyriešila ekologickým využitím slnečnej energie.

„Naším cieľom bolo skvalitnenie a zrýchlenie celého procesu výroby, čo sa nám vďaka využitiu slnečnej energie skutočne podarilo. Týmto krokom sme sa tak dostali na úroveň najmodernejších európskych spoločností, čo nás, samozrejme, veľmi teší,“ informovala Klára Minczinger, produktová manažérka spoločnosti Generica, ktorá sa na výrobu výživových doplnkov špecializuje už 16 rokov. „Hoci sa táto investícia pohybuje rádovo v desaťtisícoch, veríme, že sa nám náklady vrátia najneskôr do dvoch rokov. Vďaka fotovoltickým kolektorom sme teraz schopní vyrábať elektrinu takmer zadarmo,“ doplnila Minczinger.

Nová výroba tekutých látkových foriem umožňuje vytvárať napríklad tekutiny na báze prírodného xylitolu, ktorý má veľmi nízky glykemický index, a tak nespôsobuje zubné kazy. Doplnky so xylitolom si je dnes možné zakúpiť len veľmi ojedinele. Preto sa Generica rozhodla tento spôsob výroby využívať napríklad pri výrobe kvapiek B-komplexu a vitamínu C, ktoré sú spomedzi výživových doplnkov najpredávanejšie.

„Technológia našej výroby je skutočne ojedinelá, vďaka čomu sa odlišujeme od konkurenčných spoločností. Na prípravu kvapiek sa napríklad využívajú výlučne sklenené aparatúry najvyššej kvality a pri akejkoľvek manipulácii s nimi je potrebné dodržovať veľmi prísne hygienické predpisy,“ uviedla Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica. „Filozofiou našej spoločnosti je zachovať zdravé životné prostredie aj pre budúce generácie, preto aktívne pracujeme na príprave ďalších podobných projektov, ktoré budú ďalej nadväzovať na technológiu ekologickej výroby tekutých foriem,“ doplnila Stanislavská.

O spoločnosti Generica

Spoločnosť Generica, s.r.o je najväčším slovenským výrobcom výživových doplnkov so sídlom v Piešťanoch. Portfólio spoločnosti ponúka viac ako 50 produktov určených na prevenciu a podporu liečby rôznych ochorení. Na slovenskom trhu pôsobí už 16 rokov. Snahou spoločnosti je aj naďalej prinášať na trh kvalitné výrobky, ktoré budú cenové dostupné aj pre širokú verejnosť.

Výrobky spoločnosti Generica sú vysoko kvalitné, čoho dôkazom je aj výroba výživových doplnkov pre svetové farmaceutické spoločnosti a tiež certifikát ISO 9011 a 14001, ktorého je Generica držiteľom už od roku 2004.

Related Post