Cvičenie pre každého – SM Systém

sm

Naše zdravotnícke zariadenia BIOREŠTART majú v ponuke rôzne rehabilitačné a fyzioterapeutické úkony, ktoré sa zameriavajú na  prinavrátenie zdravia a znovu začlenenia sa do domáceho, ako aj do pracovného prostredia.

Keďže pohyb je samozrejmou a nevyhnutnou súčasťou našich životov, je dôležité aby bola bezchybná a bezbolestná funkčnosť nášho tela zachovaná čo najdlhšie.

O starostlivosť o našu chrbticu a kĺby sa stará aj technika zvaná „stabilizačný a mobilizačný systém“, alebo skrátene tzv. SM Systém.

spine

Čo je to SM Systém? 

Jedná sa o rehabilitačnú metódu MUDr. Richarda Smíška,     zameranú na odstraňovanie bolesti chrbtice v oblasti bedrovej, hrudnej a krčnej, umožňujúca telu návrat k prirodzenému fungovaniu svalového aparátu i celého pohybového systému.

Cvičenie sa skladá zo sústavy cvikov, ktoré pomáhajú správne aktivovať špirálové svalové reťazce, ktoré sťahujú obvod tela, vyrovnávajú chrbticu do strednej línie a naťahujú chrbticu smerom nahor, čím sa vytvára dostatočný priestor pre regeneráciu a liečbu platničiek medzi stavcami.

Pri vykonávaní cvikov SM Systému sa využíva elastické lano, prostredníctvom ktorého sa posilňujú a uvoľňujú svaly, zlepšuje sa stabilizácia a mobilizácia chrbtice, zbavuje sa bolesti a zlepšuje sa funkcia svalov.

P9190461

Pre koho je SM systém vhodný?

Cvičenie je vhodné pre akúkoľvek vekovú kategóriu od 5 rokov, pre deti, ženy i mužov. Seniorom pomáha v nácviku stabilnej chôdze, vrcholovým športovcom slúži ako tréning či regenerácia po ňom. Cviky sú vhodné dokonca aj pre tehotné ženy, ktorým cvičenie pomôže posilniť chrbtové, brušné a panvové svaly.

Kedy SM systém pomáha?

Cvičenie sa odporúča pri poruchách chrbtice a pri poruchách súvisiacich s pohybovým aparátom.

Cviky pomáhajú v prevencii, regenerácií a liečbe poškodenia chrbtice, pri vytlačenej medzistavcovej platničke, pri skoliózach, a pri poruchách veľkých kĺbov (bedrový, kolenný, ramenný, kĺby nohy a klenba nožná), pretože dlhodobým cvičením sa predchádza ich opotrebeniu.

10-minute-clock

Ako funguje SM systém?

Súbor cvičenia zahŕňa 12 základných cvikov, v trvaní 10-tich minút. Po jednotlivých cvikoch nasleduje regeneračný, strečingový a zároveň posilňovací zdravotný program, určený pre vaše telo.

Pri cvičení, je veľmi dôležitá pozícia tela, charakter cviku, použitá sila, rýchlosť, dĺžka a intenzita cvičenia, preto sa odporúča, aspoň zo začiatku, cvičiť s vyškoleným fyzioterapeutom.

Viac informácií o SM systéme a o možnostiach objednania sa nájdete na našich stránkach BIOREŠTART.

biorestart

 

Related Post