• Čo získam?
  • PR článok s možnosťou troch odkazov. Stačí nás kontaktovať!

Biblia

22/06/12 Tags: biblia, kniha, knihy, knižka, knižky, krestanstvo

Kniha Kníh je najčítanejšia a aj najprekladanejšia kniha na svete. Dá sa v nej nájsť nielen história ľudstva, ale Biblia obsahuje aj záznamy o duchovnom vedení a pomociach, ktorých sa ľudstvu dostalo. Mnohé cirkvi a spoločenstvá sa však snažia túto knihu vyhlásiť za Božie Slovo, lebo na vlastných vysvetleniach Biblie, a to často iba na textoch vytrhnutých z kontextu, postavili svoju vieru. Dôkazom, že asi texty v Biblii pochopili nesprávne a prekrútili ich význam, je to, že dnes je na svete stovky kresťanských náboženstiev, cirkví a spoločenstiev, ktoré sa líšia práve tým, ako Bibliu vysvetľujú. A pravdu, ako to všetky tieto náboženstvá, cirkvi a spoločenstvá o sebe tvrdia, nemôžu predsa mať všetci, lebo každý tvrdí niečo iné.
Biblia dnes existuje vo viacerých verziách, ktoré sa dosť značne líšia a neraz si aj protirečia. I napriek snahe hovoriť o nejakej jednej pravej Biblii je to iba fikcia, lebo nič také v praxi neexistuje a svet je zaplavený iba miliónmi výtlačkov rôznych verzií, v ktorých sa kniha kníh vydáva. Už aj v štyroch evanjeliách tej istej Biblie sú mnohokrát tie isté udalosti podávané tak rôzne, že to skôr pravdivosť Biblie spochybňuje, ako dokazuje.

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273