• Čo získam?
  • PR článok s možnosťou troch odkazov. Stačí nás kontaktovať!

Výhody jednoduchého účtovníctva

24/10/12

Jednoduché alebo podvojné účtovníctvo? Ak ste samostatne zárobkovo činná osoba a práve začínate podnikať, určite ste si túto otázku už neraz položili. Viesť si účtovníctvo sa totiž odteraz stáva vašou povinnosťou. Pravdou je, že ak neočakávate, že by vaše príjmy mohli byť veľmi vysoké a neprehľadné, bude vám pokojne postačovať jednoduché účtovníctvo.

V sústave jednoduchého účtovníctva môže účtovať okrem živnostníkov aj každý, kto nie je zapísaný v obchodnom registri, za splnenia určitých podmienok dokonca aj občianske a iné združenia, cirkev, jej orgány a pozemkové spoločenstvá, za predpokladu, že majú právnu subjektivitu.

Medzi výhody jednoduchého účtovníctva ďalej nepochybne patrí aj menšia náročnosť jeho vedenia, teda ak sa aspoň trochu orientujete v oblasti účtovania, môžete si ho viesť aj sami. Navyše, existujú rôzne kurzy, ktoré vaše vedomosti v tejto sfére prehĺbia, prípadne doplnia o nové poznatky!

Viac článkov tohto autora. >

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273