V Kúpeľoch Luhačovice zažijete dovolenku ako pri mori

Dokonalá dovolenka sa zvyčajne spája s pobytom pri mori. Slanú vodu, kúpanie, opaľovanie, štvorhviezdičkový hotel so švédskymi stolmi, či prechádzky v nádhernej prírode na čerstvom vzduchu, si však môžete dopriať aj bez veľkého cestovania a to len pár kilometrov od vášho bydliska. Dovolenku pre náročných môžete zažiť vo svetoznámych Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.), ktoré sú známe hlavne zvyškovou treťohornou morskou vodou prameňa Vincentka. V najnavštevovanejších moravských kúpeľoch si môže vybrať naozaj každý. V ponuke je ubytovanie od luxusného hotela, cez vilu v alpskom štýle, až po útulný penzión. Potešia aj last minute pobyty za mimoriadne výhodné ceny. Informoval o tom Jiří Dědek, obchodný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice.

,,Kúpeľný pobyt v luhačovických kúpeľoch je alternatívou pobytu pri mori a navyše prináša množstvo možností aktívneho trávenia času. Okolie Luhačovíc je bohaté na kultúrne pamiatky, nádhernú prírodu a pobyt spestruje rozsiahla ponuka kultúrneho leta. V našom najluxusnejšom ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hoteli stojí last minute 4 dňový pobyt nazvaný ochutnávka wellness 250 eur, dvojdňový wellness na skúšku 150 eur. Rovnako last minute týždňový pobyt vo štvorhviezdičkovom Dome B.Smetanu nazvaný ,,Malá kúpeľná kúra“ začína na 320 eurách za osobu. Last minute pobyty sú však počtom obmedzené a tak sa oplatí niečo si priplatiť, za istotu pobytu v hlavnej kúpeľnej sezóne, počas nastávajúceho leta. V mimosezóne sú ceny ešte prijateľnejšie“, vymenoval J.Dědek.

Dodal, že pre najnáročnejších dovolenkárov ponúka najvyššiu kvalitu ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel. Návštevníkov v ňom čaká pohoda, relaxácia, neopakovateľná atmosféra, špičková gastronómia a služby najvyššej kvality. Samozrejmosťou sú kúpeľné procedúry a voľné vstupy do bazénov a whirlpoolu. Hotel ALEXANDRIA je svojou polohou i vybavením ideálnym aj pre kongresovú turistiku.

,,Wellness centrum Spa Alexandria ponúka širokú škálu zážitkových a originálnych procedúr na regeneráciu tela i duše a pre starostlivosť o zdravie prírodné uhličité kúpele v tunajšej jedinečnej liečivej vode. Je v ňom bazén, whirlpool, Kneippov chodník, štyri parné kúpele s rôznymi teplotami, fínska sauna, relaxačné vyhrievané lavice a odpočinkové zóny. Hotel ALEXANDRIA je tvorený dvoma navzájom prepojenými objektmi. Hlavná budova hotela nezapiera zrod za prvej republiky. Hostia v nej nájdu pôvodnú obľúbenú francúzsku reštauráciu s gurmánskymi špecialitami, i nočný klub, ktoré neodmysliteľne patria k histórii tohto slávneho hotela. Moderná časť je reprezentantom súčasnej generácie najmodernejších kúpeľných zariadení európskeho wellnessu. Skladá sa zo štvorposchodovej nadzemnej časti a dvoch suterénnych podlaží, v ktorých sa nachádza wellness centrum navodzujúce štýl starorímskych kúpeľov. Izby sú zariadené moderne, ale aj s prvorepublikovým šarmom. Zatiaľ čo izby v historickej časti sú ladené v štýle 30-tych rokov minulého storočia, moderné časti zdobia repliky suvenírov z ťažení Alexandra Veľkého“, priblížil J.Dědek.

Dodal, že ďalšie štvorhviezdičkové zariadenie – Jurkovičov dom****, s neopakovateľnou atmosférou a službami najvyššej kvality, je veľmi obľúbený u Slovákov. Zvlášť využívaný je na sedemdňové liečebné pobyty s procedúrami, či krátkodobé štvor a trojdenné relaxačné pobyty s atraktívnymi balíčkami služieb. Nezabudnuteľným zážitkom je uhličitý kúpeľ v pôvodnej takzvanej zlatej vani spred 100 rokov.

Lákadlami Kúpeľov Luhačovice pre Slovákov sú hlavne geografická blízkosť (len 27 km od slovenských hraníc), pôsobenie najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Jurkoviča a jeho diela v Luhačoviciach (hlavne Jurkovičov dom), ale aj jedinečnosť a vzácnosť Luhačovických minerálnych vôd a 16 liečivých prameňov. Najznámejšie sú Vincentka, Ottovka, Aloiska, prameň Dr. Šťastný.
Kúpele ležia v malebnom údolí chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty, ďaleko od priemyselných centier a preto majú čisté ovzdušie a priaznivé klimatické podmienky. Liečia sa tu ochorenia dýchacích ciest, pohybového aparátu, tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny (cukrovka), obehového ústrojenstva a onkologické ochorenia. Kúpeľná liečba je založená na využití prírodných liečivých zdrojov, v kombinácii s najmodernejšími liečebnými a rehabilitačnými metódami. Pri kúpeľnej liečbe sa minerálne vody používajú na pitné kúry, inhalácie a prírodné minerálne kúpele. Celkom je možné poskytnúť cca 60 procedúr rôznych typov. Okrem kúpeľných pobytov je to ideálne miesto pre strávenie dovoleniek, wellness víkendov a relaxačných pobytov.
K atraktivite Luhačovíc nepochybne prispieva aj bohatá ponuka kultúrnych a spoločenských podujatí, ktorými sú kúpele známe po celej Českej republike. Tradičný vzťah k Slovensku Kúpele Luhačovice rozvíjajú aj prostredníctvom predstaviteľov slovenskej kultúry. Počas kultúrneho leta tu vystupujú i slovenskí umelci.

Related Post