Tradičné sushi v noblesnej Francúzskej reštaurácii

Už piaty rok je na každý februárový víkend vo Francúzskej reštaurácii ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotela v Luhačoviciach pripravený gastronomický zážitok v podobe najznámejšieho japonského jedla sushi. Budovu hotela z 30. rokov minulého storočia nemožno v centre mesta prehliadnuť. Rovnako návštevníkov okúzli interiér Francúzskej reštaurácie so skvelým personálom a ponúkanými službami.

DSCN2792_1400x1050

Riaditeľka hotela ALEXANDRIA Ing. Miloslava Fialová k tomu poznamenáva: „Kuchári Francúzskej reštaurácie získali svoje zručnosti pod vedením japonského majstra sushi, pána Shin Young Ug. V priebehu školenia absolvovali niekoľkodňovú stáž v pražskej sushi reštaurácii, kde zažili skutočnú atmosféru japonskej kuchyne. Majstri kuchári vám budú priamo pred očami kúzliť malé umelecké diela v podobe sushi a vy si budete môcť vybrať, či ich okúsite s lososom, avokádom, morskými plodmi alebo si vyberiete inú ponúkanú variantu. Pre úplných nováčikov sme pripravili degustačné menu s kalíškom ryžového vína saké ako pozornosť.“

Dodáva, že exotické sushi z „krajiny vychádzajúceho slnka“ si pre svoju ľahkosť a originalitu získava v poslednej dobe stále viac priaznivcov a je obľúbené po celom svete nielen pre svoju netradičnosť, ale aj výživovú hodnotu. V našich končinách sme síce zvyknutí konzumovať ryby prevažne tepelne upravované, avšak surové ryby sú pre zdravie prospešnejšie.

DSCN2834_1400x1050

Nevšedný zážitok vo Francúzskej reštaurácii môžete zavŕšiť návštevou hotelového wellness centra v štýle grécko-rímskych kúpeľov. Zážitkový bazén, whirlpool, Kneippov chodník, vyhrievané ležadlá a saunový svet sú to pravé pre načerpanie energie do ďalšieho pracovného týždňa.

Exotické chute Japonska si môžete vyskúšať počas celého februára a to vždy od piatok od 17.30, do nedele do 14.30 hodín. Vo februári tiež môžete pozvať svoju partnerku či partnera na skvelé „Valentínske menu pri sviečkac“ podávané v noblesnom prostredí Francúzskej reštaurácie v termíne: 13. – 16. 2. 2017. V marci sú zase k dispozícii pochúťky z morských rýb. Lepšie ich predstaví ponuka: „To najlepšie z morí a oceánov“ v dňoch piatok – nedeľa.

images-alexandria-alexandria-budova-5-r

Francúzska reštaurácia je pýchou hotela Alexandria. Výnimočné prostredie uspokojí aj náročných milovníkov dobrého jedla podávaného v noblesnom prostredí. Zároveň ponúka aj služby, ktoré sa dnes už veľmi nevidia. Prvý hostia si mohli nevšednú atmosféru vychutnať už na konci 30. rokov minulého storočia. Pôvodný interiér dýcha nevšednou eleganciou ako v čiernobielych predvojnových filmoch. Krištáľové lustre, zrkadlá, veľkoplošné originálne obrazy či interiérové ​​doplnky zdobené pravým zlatom navodia slávnostnú atmosféru už pri vstupe. Poháre, príbory či látkové obrúsky na precízne prestretých stoloch dávajú tušiť, že tu na vás čaká nevšedný gastronomický zážitok. Neponáhľajte sa. Vyberajte z lákavej ponuky jedál a vín, započúvajte sa do decentnej hudby a nechajte si napríklad poradiť od dokonale oblečeného čašníka alebo šéfkuchárky, ktorá vám rada odporučí jednotlivé kulinárske špeciality priamo pri stole. Okrem stálej ponuky sa vo Francúzskej reštaurácii pravidelne každý mesiac pripravujú aj obľúbené gurmánske dni.

Sushi_1400x1050

Francúzska reštaurácia právom patrí k tomu najlepšiemu, čo v Zlínskom kraji nájdete a skutočný labužník by sem čas od času mal zavítať. Jedna vec si však zaslúži zdôrazniť. Je to vystupovanie čašníkov, ktorí dávajú vyniknúť špičkovej gastronómii a robia z Francúzskej reštaurácie výnimočný podnik. Tu skutočne čas strávený pri stole nie je strateným časom. Nechajte sa teda uniesť kumulovaným pôžitkom z atmosféry luxusného nadčasového prostredia aj výnimočných jedál.

Viac informácií na www.HotelAlexandria.cz a na Facebooku.

Related Post