Tip: Veľkolepý vodný raj na južnej Morave

Najmodernejší aquapark v Česku Aquland Moravia stojí len pár kilometrov od slovenských hraníc. Vodný raj niečo cez hodinu cesty od Bratislavy ponúka celoročne hneď 12 bazénov, 20 tobogánov a šmýkačiek, 24 sáun a procedúr. Ale tieto čísla dostatočne nevyjadria to najdôležitejšie – obrovskú porciu zábavy pre celú rodinu.

Pojem vodný raj v prípade Aqualandu Moravia v českých Pasohlávkách rozhodne nie je prehnaný. Kto nechce, celé dlhé hodiny nemusí vodu opustiť ani na okamih. Plocha bazénov zaberá zhruba tritisíc metrov štvorcových a mnohé z nich sú vyhrievané geotermálnym prameňom, ktorý v Pasohlávkách vyviera, takže zima nehrozí. Občerstviť sa návštevníci môžu ľahko v jednom zo špeciálnych vodných barov. Kým barman mieša v suchu, jeho zákazníci popíjajú koktaily alebo vychladené pivo priamo medzi plaveckými tempami, s výhľadom na preslávený kopec Pálavu. To ale neznamená, že do aquaparku mieria len priaznivci pokojnej relaxácie. „Nadšencom adrenalínu navyše ponúkame 20 tobogánov. Navštíviť môžu atrakcie, ktoré sme pomenovali Abyss, Boomerang či Kamikadze. Mnohými z nich je možné presvišťať  na špeciálnych nafukovacích člnoch aj vo dvojici alebo dokonca v trojici,” opísal riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Súčasťou aquaparku je aj plnohodnotný wellness pomenovaný Forum Romanum. V rímskych kúpeľoch je 24 sáun a procedúr. V ponuke je napríklad klasická fínska, aróma kúpeľ, infrakabína alebo biosauna. Aqualand pritom každú nedeľu organizuje aj detské saunovanie, ktoré je ideálne pre posilnenie imunity detských návštevníkov. V túto dobu je teplota sáun znížená tak, aby to ich organizmus vydržal. Pre ich rodičov je ľahké si objednaťi masáže, kúpele v prírodnej sírovej vode, rozmaznávať sa vo whirpoole alebo prejsť procedúrou v unikátnej kryokomore za teploty až -140 stupňov Celzia, za ktorou do Aqualandu nedávno na regeneráciu prišli napríklad aj futbalisti prestížneho anglického futbalového klubu Sunderland AFC.

V Aqualande Moravia môžu návštevníci pre svoje zdravie urobiť ešte viac. Žiadny vyprážaný syr alebo klobásy na grile na obed. Kuchyňa tam je rozmanitá. „Najväčšia reštaurácia v areáli je Imperium Restaurant s kapacitou 580 miest. Prelína sa zastrešenou časťou s letnou terasou. Našou pýchou je celoročný šalátový a predjedlový bar a špecialitou šéfkuchára sú vynikajúce torty a koláče. Zážitok z jedla potom dokreslí nádherný výhľad na Pálavu a Mušovské jazerá,” priblížil Pavlacký. V ponuke sú ale aj palacinky z originálneho tálu z Francúzska, alebo káva Julius Meinl 1862 pripravovaná na rôzne spôsoby v kaviarni Coffeeland s letnou terasou s výhľadom na Pálavu.

Z tobogánov rovno do postele

Návšteva najmodernejšieho aquaparku v Česku pritom od tohtoročnej sezóny už nemusí byť len na jediný deň. Bol otvorený hotel pomenovaný Aqualnd Inn. Izby v pekných domčekoch priamo pri areáli aquaparku majú rovno v cene ubytovania zahrnutý aj neobmedzený vstup medzi vodné radovánky. “Hostia sa môžu tešiť aj na zážitok počas raňajok, keď kuchár pripravuje pokrm priamo pred nimi alebo napríklad na večernú pohodu pri dobrom víne v našom Lobby bare,” dodal Pavlacký. Prostredie Pálavy a jej okolia je ideálnym miestom pre všetkých vášnivých cyklistov a korčuliarov. Tomu napomáha aj to, že 15 metrov od hotela Aqualand Inn sa nachádza požičovňa elektrobicyklov, kolobežiek a segwayov.

Aj tí, ktorí uvažujú len o jednodňovej návšteve si môžu kúpiť vstupenky nielen na pokladni, ale aj jednoducho a rýchlo online. To má svoje plusy – k dispozícii sú zvýhodnené balíčky a navyše je pre online nakupujúcich vyhradený prednostný vstup do Aqualandu, takže sa vyhnú prípadnému čakaniu na odbavenie pri vchode. Pred plánovaním výletu sa oplatí pozrieť aj do kalendára udalostí na webe aquaparku. V Aqualande sa totiž pravidelne odohrávajú akcie pre deti, pri ktorých napríklad medzi bazénmi pobehujú superhrdinovia a vyhrávajú sa zaujímavé ceny, v zime prichádza nezbedníkov skontrolovať napríklad aj Mikuláš.. Dospelí zase môžu v Aqualande osláviť silvester alebo vidieť módnu prehliadku – pravidelnými hosťami sú napríklad aj účastníčky súťaže Česká miss.

Related Post