Doučovanie

Môj príbeh

Tento príbeh bude o mne  hlavne o tom čím som sa stal a čo som všetko preskákal pred tým než som sa stal učiteľom a prekladateľom.

Môj prvý kontakt s angličtinou bol  veľmi dávno, to ešte dávali v televízií angličtinu pre deti a volalo sa to „ What does it mean Harvepino ? “ boli to veľmi jednoduché vety, asi v tom roku som začal chodiť na anglický krúžok na základnej škole a to som ešte nevedel, že tento a nielen tento jazyk budem raz učiť, prešiel som si angličtinou postupne na základnej, strednej a neskôr aj vysokej škole, okrem toho som vynikal aj v slovenčine, však je to aj môj rodný jazyk. Okrem toho som navštevoval  veľa kurzov, kde som sa stále zdokonaľoval a zdokonaľoval, neskôr mi aj to bolo málo, tak som počúval rôzne nahrávky vtedy ešte na kazetách neskôr aj na iných prenosných médiách, veľa som čítal nielen jazykové knihy ale aj o tom ako ľudí učiť, čo stále nebolo úplne to čo by som chcel vedieť, pretože som to nevidel v praxi. Po nejakej dobe som objavil jazykové školy, ktoré ponúkajú rôzne  prelomové metódy, tak som si povedal niečo ma snáď naučia a bolo ich fakt veľa, každý mal v niečom pravdu ale ja si myslím, že keď chcete niekoho učiť, tak musíte použiť úplne všetko, pretože neexistuje nič také ako neuveriteľná metóda alebo čarovný prútik ako sa dá naučiť cudzí jazyk. Následne som sledoval rôzne články ako sa učiť cudzie jazyky, prešiel som si niečo z youtube, vyskúšal som sa stretávať s cudzincami a učiť ich slovenčinu, skúsil som si aj pozrieť veľa filmov v pôvodnom znení s titulkami a zistil som, že na to aby ste sa naučili cudzí jazyk alebo vedeli ten vlastný potrebujete veľmi veľa vecí ovládať. S týmto poznatkom som sa dostal na úroveň, keď už som prekladal z angličtiny o slovenčiny a aj zo slovenčiny do angličtiny. Našťastie ma učenie sa ale aj učenie druhých ľudí baví, teda ak sa vyskytne nejaká príležitosť tak vždy najprv vyskúšam na sebe niečo nové a potom to ak je to dobré odporučím aj svojím študentom.

Moje meno je Filip Šuman – Burdej a som učiteľ jazykov a prekladateľ a ak máte otázky na mňa ako sa dá naučiť cudzí jazyk, prípadne by ste sa chceli učiť tak ma kontaktujte na mojej stránke http://www.filip-en.eu rád vám poradím ale aj pomôžem sa naučiť cudzí jazyk alebo aj ten náš a aj vám niečo môžem preložiť, stačí ma len kontaktovať cez moju stránku.

Related Post