Slovenských návštevníkov prilákali do Luhačovíc Jurkovič, Vincentka i kultúra

Až o 36 percent sa zvýšil, v prvom polroku tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, počet klientov zo Slovenska v najnavštevovanejších moravských Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.). Rovnako narástol počet pobytových dní slovenských hostí a to o 24 percent. Za prvý polrok 2013 tak využilo služby luhačovických kúpeľov 613 návštevníkov zo Slovenska. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

,,Kúpele Luhačovice sú Slovákmi najčastejšie navštevovanými českými kúpeľmi a túto pozíciu si mienia udržať. Slovenskí klienti sú pre nás mimoriadne dôležití a chceli by sme ich počty i v budúcnosti zvyšovať. Súčasný nárast návštevnosti je aj výsledkom našich marketingových a PR aktivít na slovenskom trhu. V čase pretrvávajúcej recesie takýto nárast návštevnosti možno považovať za vynikajúci výsledok. Kúpele Luhačovice sú však sami o sebe špičkový produkt a majú slovenskej klientele čo ponúknuť- od atraktívnych kúpeľných služieb, cez jedinečné prírodné prostredie, až po výnimočnú architektúru. Slováci sú hrdí na svojho najvýznamnejšieho architekta Dušana Jurkoviča, ktorý vtisol kúpeľom v Luhačoviciach nezameniteľnú pečať. Môžu tu obdivovať jeho stavby s prvkami ľudovej secesie, z ktorých väčšina je navyše plne funkčná a poskytuje služby na úrovni modernej doby. Najobľúbenejší je veľkoryso zrekonštruovaný štvorhviezdičkový Jurkovičov dom, kde sa návštevníci môžu okúpať ešte v pôvodnej takzvanej zlatej vani, jednej z tých, ktoré sa tu naozaj používali pred vyše 100 rokmi,“ povedal J. Dědek.

Dodal, že slovenskí hostia si vychutnávajú v Luhačoviciach nielen tradičné kúpeľné a relaxačné služby, ale chodia sem aj za nezabudnuteľnými kultúrnymi zážitkami. Povestné luhačovické kultúrne leto má medzinárodný charakter a zatraktívňuje pobyty tak, že kúpele majú v hlavnej sezóne kapacity takmer vypredané. Obohatením tohtoročného kultúrneho leta budú ešte okrem iných, aj C. a K. dychový orchester Bratislava a Violin Orchester Bratislava Eugena Botoša, so sólistkou M. Eliášovou. Novinkou budú Dni slovenskej kultúry.
,,V pozadí myšlienky zorganizovať tohtoročné dni slovenskej kultúry stála tradícia priateľských moravsko-slovenských vzťahov. V dňoch 4. až 7. septembra pripravujeme prvý ročník Dní slovenskej kultúry alebo Blízke stretnutia, ktorými by sme radi nadviazali na tradíciu Československých porád, ktoré sa konali v Luhačoviciach v rokoch 1908-1938. Hostia sa môžu tešiť na koncert Orchestra ľudových nástrojov Miroslava Dudíka z Bratislavy, predstavenie Divadla J. G. Tajovského zo Zvolena Šofér slečny Daisy a koncert Sisy Sklovskej. V spolupráci s Luhačovickým okrašľovacím spolkom Calma ponúkame Prechádzku kúpeľmi po slovenských stopách, pripomínajúcu osobnosti zo Slovenska, ktoré pôsobili v Luhačoviciach. V hale Vincentka sa budú môcť hostia zoznámiť formou výstavy so slovenským architektom Dušanom Jurkovičom, súčasťou bude aj beseda PhDr. B. Petrákovej o Dušanovi Jurkovičovi,“ povedal J. Dědek.
Kúpele Luhačovice majú nenapodobiteľnú atmosféru, ku ktorej od mája do septembra neodmysliteľne patria kolonádne koncerty rozmanitých kultúrnych žánrov od sláčikových komorných orchestrov, cez swing, dixieland, dychovú hudbu, folklór a spevácke súbory. Ak človek hľadá miesto pre príjemný relax, pohodu a zároveň aj zaujímavý program, ktorý mu spríjemní pobyt, Kúpele Luhačovice sú to pravé miesto na zdravotnú dovolenku a oddych.

Luhačovice sú pre slovenských klientov zaujímavé predovšetkým liečebnými pobytmi, chodia sem hlavne za liečbou dýchacích ciest svetoznámou Vincentkou. Okrem toho využívajú aj ďalšie minerálne pramene na liečbu ochorení dýchacích ciest, pohybového aparátu, tráviaceho ústrojenstva, cukrovky, obehového ústrojenstva a onkologických ochorení. Luhačovické kúpele sa stali aj cieľom wellness a relaxačných pobytov i krátkodobej turistiky. V tejto oblasti vyniká hlavne najluxusnejší ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel, zariadený s prvorepublikovým šarmom a poskytujúci všestranné wellness služby na špičkovej úrovni. Tento hotel je veľmi vhodný aj na kongresovú turistiku. Našli si do neho cestu aj podnikatelia, ktorí tu usporadúvajú kongresy, školenia, podnikové stretnutia a pod.
Slovenské hranice sú vzdialené iba 27 km, Trenčín 54 km a Bratislava 165 km. Pre slovenských klientov sú tak Luhačovice rovnako dostupné ako slovenské kúpele. A to nielen vzdialenostne, ale aj finančne, či kultúrne. Lákadlami sú hlavne geografická blízkosť, pôsobenie Dušana Jurkoviča a jeho diela v Luhačoviciach, ale aj jedinečnosť a vzácnosť luhačovických minerálnych vôd a liečivých prameňov.

Viac informácií je na www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz

Related Post