Rast v Kúpeľoch Luhačovice aj Liečebných kúpeľoch Jáchymov pokračuje

Kúpele (Lázně) Luhačovice, a. s., a Liečebné kúpele (Léčebné lázně) Jáchymov, a. s., ktoré spolu tvoria najväčšiu kúpeľnú skupinu v Českej republike Spa & Wellness Nature Resorts, vlani hospodárili s vynikajúcimi výsledkami. Hospodárenie skupiny na strane tržieb pozitívne ovplyvnil pokračujúci záujem o kúpeľné pobyty a konjunktúra hospodárstva Českej republiky. V roku 2016 bolo realizovaných v oboch spoločnostiach 664 848 pobytových dní, čo znamenalo 6,3% nárast oproti roku 2015. Tržby skupiny stúpli medziročne o 7,7 %. Informoval o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.

„V Kúpeľoch Luhačovice, a.s., boli dosiahnuté tržby celkom 488 475 tis. Kč, čo znamená medziročný nárast o 11,3 %. Celkové tržby v Liečebných kúpeľoch Jáchymov, a.s., stúpli medziročne o 5 % a dosiahli 553 186 tis. Kč. Konsolidovaný hospodársky výsledok po zdanení za skupinu predstavoval 119 198 tis. Kč (pred zdanením 145 063 tis. Kč) a z toho konsolidovaný hospodársky výsledok akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice predstavoval po zdanení 69 451 tis. Kč (pred zdanením 84 844 tis. Kč). Priemerný prepočítaný stav zamestnancov oboch spoločností v roku 2016 predstavoval 1 195 oproti stavu 1 156 v roku 2015 a stúpol o 39 osôb. Aj vývoj počtu zamestnancov je odrazom rastu dopytu po kúpeľných službách, ale je stále ťažšie nových zamestnancov získať. Osobné náklady spoločností predstavovali 408 317 tis. Kč a medziročne stúpli o 7 %,“ konštatoval J. Dědek.

Kúpeľná skupina SPA & WELLNESS NATURE RESORTS združuje akciové spoločnosti Kúpele Luhačovice a Liečebné kúpele Jáchymov. Oboje kúpele majú dlhoročnú tradíciu a poskytujú špičkovú kúpeľnú starostlivosť. Dokopy tvoria najväčšiu a zároveň stabilnú kúpeľnú skupinu v Českej republike s takmer 1 200 zamestnancami. Ponúka ubytovanie a starostlivosť pre viac ako 2 300 dospelých a 200 detí. Pomáha liečiť mnoho zdravotných problémov s pomocou unikátnych prírodných liečivých zdrojov, panenskej prírody a čistého ovzdušia.

V Luhačoviciach liečia takmer všetko

Kúpeľná liečba v Kúpeľoch Luhačovice je založená na využití prírodných liečivých zdrojov, na čele so svetovo preslávenou minerálnou vodou Vincentkou, v kombinácii s najmodernejšími liečebnými a rehabilitačnými metódami. Pri kúpeľnej liečbe sa minerálne vody používajú na pitné kúry, inhalácie a prírodné minerálne kúpele. Spolu je možné poskytnúť cca 60 procedúr rôzneho typu. Kvalita prírodných zdrojov, vonkajšieho prostredia, ubytovacích, stravovacích a zdravotníckych služieb je dôvodom k využívaniu kúpeľných zariadení tiež pre relaxačné pobyty typu wellness. V Kúpeľoch Luhačovice sa u dospelých liečia ochorenia dýchacieho ústrojenstva, poruchy pohybového aparátu, tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny (cukrovka), choroby obehového ústrojenstva a onkologické ochorenia. Možno tu tiež liečiť nervové ochorenia a choroby pohybového aparátu formou plne hradenej komplexnej kúpeľnej starostlivosti. U detí sa liečia choroby dýchacieho ústrojenstva, obezita, choroby zažívacieho ústrojenstva a tiež kožné a onkologické ochorenia. Kúpeľná liečba je poskytovaná deťom už od 1,5 roka so sprievodom.

Unikátna radónová voda

Liečebné kúpele Jáchymov sú známe predovšetkým vďaka svojej unikátnej radónovej vode. Tá, na rozdiel od iných zdrojov, nemá účinky chemické, ale energetické. Táto vzácna voda pramení v jednej z najstarších baní v Európe – v bani Svornosť, na 12. podzemnom horizonte, v hĺbke 500 metrov pod zemou. Pramene sú pomenované po akademikovi Běhounkovi a tiež po Márii Curie-Sklodowskej. Pre potreby kúpeľov sa v súčasnosti využívajú štyri pramene, voda z nich je čerpaná do akumulačnej nádrže. Voda sa dostáva do liečebných domov cca 3000 metrovým potrubím. Unikátna Jáchymovská voda s obsahom radónu pomáha pri veľkom množstve ochorení a zlepšuje chorým kvalitu života. Zbavuje ich bolesti, revitalizuje a uzdravuje. Priaznivo pôsobí predovšetkým na ochorenia pohybového aparátu, ako sú napr. artróza, reuma, obehové ústrojenstvo, alebo Bechterevova choroba. Okrem toho sa odporúča aj po úrazoch a operáciách, pri ochorení periférneho nervového systému. Blahodarný účinok sa prejavuje aj pri kĺbových a kožných ochoreniach, vylepšuje tiež stavy pri cukrovke a osteoporóze.

Viac informácií je na: www.HotelAlexandria.cz, www.lazneluhacovice.cz, www.resortjachymov.cz.

Related Post