Keď svadbu, tak v netradičnom exkluzívnom prostredí

Človek sa žení, či vydáva zvyčajne len raz za život a každý by mal rád čo najlepšie spomienky na túto závažnú udalosť. Samozrejmosťou by mal byť bezproblémový priebeh svadby, dobré jedlo, kvalitné pitie, atraktívna zábava, vynikajúca obsluha a predovšetkým exkluzívne prostredie. Svadobčania by sa mali cítiť tak výnimočne ako nikdy doteraz a mali by o tejto udalosti rozprávať ešte celé roky.

GrandViglas-svadba6

Také bývali kedysi kráľovské svadby, ktoré trvali aj celé týždne a striedali sa v nich jedlá od výmyslu sveta. Striedali aj hrady a zámky na ktorých sa hodovalo. Na Slovensku a trochu menej aj v Čechách sa tiež kedysi najprv hodovalo u ženícha, potom sa išlo k neveste  a nakoniec sa všetci presunuli späť k ženíchovi. Aj dnes si niektorí doprajú aj 2-3 svadby za sebou s tým istým partnerom. Napríklad keď mladí pracujú v cudzine, tak sa zosobášia v danej krajine a potom kvôli príbuzným hodujú a veselia sa v krajine ženícha i nevesty zvlášť, aby to príbuzní nemali ďaleko a užili si všetci. Trend výnimočnosti a kvality dnes spĺňajú predovšetkým svadby na zámkoch, či v kúpeľoch. Hostia tam pobudnú aj zo tri dni, užijú si špeciality vybranej kuchyne, wellnes i zábavu a zistia, že život šľachty v minulosti nebol až taký ťažký, ako poddaných ktorí na nich pracovali.

Mimoriadne exkluzívne prostredie s dostatočnou kapacitou pre veľký počet hostí poskytujú predovšetkým zámky, kúpele a horské zariadenia. Medzi najatraktívnejšie patria svadby na zámku v hoteli The Grand Vígľaš, alebo v Bardejovských kúpeľoch, či Kúpeľoch Luhačovice s ideálnou polohou uprostred lesov, čistým ovzduším a zachovalou výnimočnou secesnou architektúrou, alebo najväčšia slovenská sieť hotelov SOREA so zariadeniami v najlukratívnejších a najkrajších lokalitách Slovenska – od Vysokých a Nízkych Tatier až po Bratislavu.

GrandViglas-svadba3

Luxus, luxus, luxus – alebo nech to stojí čo to stojí, ale na svadbe sa šetriť nebude

Každý lepší hotel má svadobný, či prezidentský apartmán, alebo podobne zariadené izby najvyššej kvality. Dá sa to pochopiť, lebo kedy je už človek ochotný akceptovať vyššie ceny, než keď sa žení, alebo vydáva? V lepšom prípade mu to ešte aj zaplatia rodičia. Svadobné menu by malo obsahovať minimálne jedno exkluzívne jedlo s puncom exotiky. Fantázii sa medze nekladú – od pštrosov, pávov, perličiek, cez kengury, žraloky, tuniaky, mečúňov až po chobotnice, sépie a ustrice, či pečené prasiatka, jahniatka, kozliatka, alebo sushi, či vegetariánske dobroty z jedlých kvetov, orchideí, bambusových výhonkov a exotických korenín. Okrem francúzskych vín a koňakov sa na pitie núkajú aj vynikajúce slovenské vína a moravské vína, ktoré si pravidelne nosia medaily z prehliadok v tradičných vinárskych veľmociach. Na Slovensku medzi popredných výrobcov prémiových vín patrí napríklad spoločnosť ELESKO. Rozhodne na dobrom jedle a vynikajúcich vínach sa na svadbe šetriť nemá. Výsledkom nesprávnych rozhodnutí sú potom ranné bolesti hlavy a iné sprievodné javy. Potom už na ,,popravenie“ pomôže iba svetoznáma minerálna voda Vincentka, ktorá pomôže obnoviť iónovú rovnováhu v organizme. Stačí ju mať vo fľaši najlepšie pri posteli pri rannom vstávaní po prehýrenej noci a to kdekoľvek. To je potom pochúťka! Najchutnejšia je však priamo z prameňa, lebo obsahuje naviac aj železo a má viac oxidu uhličitého, ktorý uľahčuje trávenie. Podobné blahodarné účinky majú aj bardejovské minerálne vody v tamojších kúpeľoch, na čele s najviac mineralizovaným prameňom Herkulesom.

IMG_3059

Kongresový hotel Alexander v Bardejovských kúpeľoch sa stal za rok magnetom

Od otvorenia luxusného štvorhviezdičkového kongresového hotela Alexander v Bardejovských kúpeľoch uplynul rok. Náročná klientela si za ten čas hotel, nazvaný po ruskom cárovi Alexandrovi, ktorý Bardejovské kúpele kedysi navštívil, obľúbila a stal sa jedným z najnavštevovanejších zaradení v kúpeľoch. Pravidelne sa v jeho exkluzívnych priestoroch konajú svadby, zábavy, kongresy, školenia, semináre, workshopy, teambuildingy, obchodné stretnutia. Obsadenosť hotela sa v atraktívnych termínoch približuje k 100 percentám a po celý rok je na veľmi sľubnej úrovni.

Ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková k tomu poznamenáva: ,,Hotel Alexander je ideálnym miestom na svadbu i svadobnú hostinu. V areáli v centre máme aj rímskokatolícky kostol, ak sa hostia chcú sobášiť na mieste. Hotel Alexander sa zapísal do povedomia verejnosti vynikajúcou kuchyňou a bohatými možnosťami trávenia voľného času v atraktívnom prostredí svetoznámych kúpeľov. Od začiatku sme vsadili na vysokú úroveň služieb a preto sme napríklad personál nepresunuli z iných hotelov, ale prijímali sem nových, väčšinou mladých ambicióznych ľudí, priamo pre tohto zariadenie. Špičkové technické vybavenie hotela, moderná kuchyňa, pekné prostredie, ústretový personál a dlhoročné skúsenosti v oblasti kongresovej turistiky zaručujú vysokú úroveň a komplexnosť poskytovaných služieb. Alexander má svoje vlastné wellness, kde hostia na jednom mieste nájdu všetko, čo potrebujú, aby zrelaxovali. Využiť môžu whirlpool, fínsku a parnú saunu, ochladzovací bazén, prívalovú sprchu, tropickú a masážnu sprchu, tepidárium, fitness, ale aj širokú ponuku rôznych masáží. Okrem toho je hotel Alexander prepojený spojovacou chodbou priamo s hotelom Ozón, kde majú zadarmo k dispozícii aj tamojšie ešte väčšie Wellness SPA, s vodným a saunovým svetom.“

Početnou klientelou Bardejovských kúpeľov sú najmä obyvatelia východného Slovenska, čo je dokopy asi 1,5 mil. obyvateľov. Kúpele sú jedinečným zariadeným svojho druhu na tomto území – najmä čo sa týka kapacity a kvality kongresového hotela Alexander. Pre firmy a spoločnosti z Prešovského a Košického kraja je ideálnym miestom na organizáciu firemných eventov, kongresov a ďalších aktivít. Dostupnosť je výborná – z hlavného mesta východu je to len 78 km, alebo cca hodina cesty.

Investícia do kongresového hotela nebola nízka, vznikol prestavbou existujúceho hotela Minerál za cca 6,6 mil. eur. Za obdobie 13 mesiacov prešlo renováciou 75 luxusne zariadených izbách pre 150 osôb, z toho je 5 apartmánov a 5 bezbariérových izieb. Aktuálne je kapacita kongresových miest hotela v počte 300 v 3 variabilných riešeniach, technologicky prispôsobených na konanie kongresov na najvyššej úrovni.

Bardejovské kúpele sú jedinečné najmä možnosťami, ktoré ponúkajú. Okrem primárnej liečebnej a relaxačnej funkcie ponúkajú možnosti už spomínanej kongresovej či incentívnej turistiky. Bohaté okolie umožňuje organizáciu zaujímavých výletov – do Bardejova a jeho okolia, alebo do blízkeho Poľska. Kúpele sú zároveň pokojným miestom s najčistejším vzduchom na Slovensku, ktoré uspokojí každého zákazníka – či už športovca, pacienta alebo milovníka wellness. Majú rozsiahlu históriu, počnúc známou rakúskou cisárovnou Alžbetou (Sisi) až po ruského cára Alexandra I. V kúpeľoch pobýval aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska.

images_ostatni_ostatni-20

Kúpele Luhačovice vedia chytiť za srdce

Krásna architektúra najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Jurkoviča, atraktívne prostredie, dokonalé služby a to len pár km od Slovenska. Najväčšie moravské kúpele na pomedzí Slovácka a Valašska, Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), ponúkajú mnoho príležitostí na výlety do okolia a prechádzky prírodou a ponúkajú nezabudnuteľné zážitky pre všetkých, ktorí sa akejkoľvek rodinnej, či firemnej akcie zúčastnia. Kúpele Luhačovice majú nezameniteľný genius loci (ducha miesta). Súbor stavieb – v centre kúpeľov je poznačený hlavne tvorbou – Dušana Jurkoviča (Jurkovičov dom, Vila Chalúpka, Vila Jastrabie, Vodoliečebné kúpele, Riečne a slnečné kúpele a Hudobný pavilón). Naproti tomu hotel Alexandria je jednou z neprehliadnuteľných dominánt Luhačovíc a skvostom jadra mesta Luhačovice.

Výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, Ing. Jiří Dědek, MBA, k tomu uvádza: „Zariadenia akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice sú ideálne pre organizovanie konferencií firemných i rodinných akcií. Disponujú funkcionalistickým objektom Spoločenský dom (Společenský dům), ktorého kapacita umožňuje organizovať spoločenské a kongresové podujatia od 8 osôb do 700 osôb. Rovnako veľkoryso riešený Spa & Wellness hotel Alexandria**** umožňuje organizovanie spoločenských a firemných akcií do 80 osôb. Špičkové služby však nie sú všetko. Naša spoločnosť okrem toho ponúka aj množstvo sprievodných aktivít, ku ktorým patria výlety do okolia, wellness procedúry, exkurzie, outdoor aktivity, hudobné programy rôznych žánrov, ochutnávky vín, cigár, fotokútik, služby profesionálneho fotografa, mobilné casino, facepainting, bodypainting a mnoho ďalších.“

Spoločenský dom sa nachádza v centre Kúpeľného námestia, priamo oproti kúpeľnej kolonáde a spĺňa všetky predpoklady pre organizovanie svadieb i konferenčných podujatí. Interiér je zrekonštruovaný a prekvapí svojou jednoduchosťou a variabilnosťou. Disponuje kongresovou sálou s kapacitou až pre 250 osôb s možnosťou prepojenia audio a video technikou so salónikom s kapacitou až pre 80 osôb. Ďalej má 7 salónikov pre 8 – 80 osôb, dve reštaurácie pre 2-krát 160 osôb spojené tanečným parketom a štýlovú vináreň Domino so živou hudobnou produkciou pre 140 osôb. Väčšina priestorov má denné svetlo s možnosťou zatemnenia. Jednotlivé rokovacie priestory v Spoločenskom dome sú spojené foyer a chodbami ideálnymi pre konanie sprievodných prezentácií, registrácií a prezencií. Špecializuje sa na organizovanie konferencií a ďalších podujatí až do 400 osôb, vrátane stravovania, spoločenského a animačného programu.

Pýchou a vlajkovou loďou Kúpeľov Luhačovice je už spomínaný hotel Alexandria****. Je jedinečným konceptom, ktorý spája prvorepublikovú atmosféru, moderné vybavenie a prvotriedne služby v oblasti gastronómie a wellness. V rámci hotela je možné využiť široké spektrum služieb a reprezentatívnych priestorov – od komfortných izieb, cez výhodné ceny ubytovania pre firmy až po konferenčné balíčky a profesionálny servis. Na jednom mieste je tak možné splniť si pracovné povinnosti, zorganizovať svadby, biznis stretnutia alebo konferencie a zároveň zrelaxovať a naplno využiť možnosti kúpeľného mesta. K dispozícii sú priestory Francúzskej reštaurácie a Night Clubu, spoločenský večer je možné stráviť pri príjemnej živej alebo reprodukovanej hudbe všetkých žánrov. Usporiadajte svadbu, konferenciu či inú firemnú akciu v príjemnom prostredí známych kúpeľov a doprajte zúčastneným aj voľný čas vo wellness.

GrandViglas-svadba5 - r

Svadba na zámku? Navštívte Hotel The Grand Vígľaš

Možnosti pre usporiadanie svadieb a kongresov poskytujú rôzne hotely, no niečím úplne výnimočným je zorganizovať ich na zámku. Takúto možnosť máte v novozrekonštruovanom Vigľašskom zámku, ktorý je symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku. Dnes je z neho kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytovaním wellness služieb.

Ponúka viacero priestorov, akými sú Kongresová sála kráľa Žigmunda, Kongresová sála kráľa Mateja Korvína, či biely a červený salónik. Kongresová sála kráľa Žigmunda je pomenovaná po kráľovi Žigmundovi Luxemburskom. Poskytuje neobvyklý a zaujímavý priestor pre slávnostné eventy a svadby. Sála je presklená a priestranná s rozlohou 300 m2, vytesaná do skaly a má zabudovaný dataprojektor a plátno. Kapacita tejto kongresovej sály je v prípade kinosedenia až 200 miest. Kongresová sála kráľa Mateja Korvína je menšia, kapacitu má pri kinosedení do 50 miest. Ideálnym miestom na svadobnú hostinu je  historická reštaurácia Anjou court s dreveným krbom a ručne maľovaným stropom. Pre menšie svadby v kruhu najbližšej rodiny je k dispozícii komorná vináreň. Počas leta určite všetci ocenia možnosť využiť aj vonkajšie priestory zámku. Hotel ponúka aj prenájom stanu a možnosť konania svadby na nádvorí alebo na terase pod holým nebom. Na tento účel je ideálne vnútorné nádvorie s rozlohou cca 1200 m2, nad ktorým je situovaná priestranná terasa. Ak si rezervujete uzavretú spoločnosť v hoteli, dokáže vám Zámok Vígľaš prenajať celý hotel so všetkými priestormi a vybavením.  Na obrady sú k dispozícii viaceré možnosti: vysvätená kaplnka Archanjela Michaela pre cirkevný a historická Veľká rytierska sála s klenutými stropmi, zámocká terasa alebo nádvorie pre civilné obrady. Nezaostáva ani gastronómia – najobľúbenejším svadobným menu je: vol au vent s divinovým paté a hríbovým prelivom, slepačí vývar, bravčová panenka v pancete na mashovaných zemiakoch s jarnou cibuľkou a šalviovou omáčkou. V hotelovej kuchyni však zabezpečia čokoľvek podľa želania. Medzi najzaujímavejšie menu na mieru patrila napríklad príprava 5 chodového španielsko-slovenského menu.

Svadby na zámku sú veľmi obľúbené i preto, že organizátori zabezpečia doslova všetko potrebné. Pri organizácii svadby na kľúč hotel zabezpečí kaderníka, vizážistku, fotografa, kvetinovú výzdobu, DJ alebo živú hudbu. Ich súčasťou je príprava historického programu ako jazda na koči, privítanie rytiermi, šermiarsky súboj a vypýtanie nevesty od pána hradu. V ponuke sú i netradičné možnosti, ako stráviť tento výnimočný deň. Zaujímavým je napríklad obrad v lese, dobové svadby s rytiermi, či svadba podľa Popolušky vrátane výzdoby s orieškami a bavlníkom a svadobnej kytice urobenej z orieškov.

           Samostatnou kategóriou doplnkových služieb je hotelové wellness centrum, Wellness – Queen Barbara Spa. Je pomenované po kráľovnej Barbare Celjskej, pretože tu ako kráľovná a manželka cisára Žigmunda dlhé roky žila a spravovala okolité panstvo. Ubytovaným hosťom je k dispozícii bazén s protiprúdom, vírivka, infrasauna, fínska sauna, ochladzovací bazén, ako aj rôzne druhy masáží.

Zámok Vígľaš je unikátna historická pamiatka v strednej Európe, ktorá prináša návštevníkom návrat do obdobia gotiky, renesancie i baroka. Zámok Vígľaš je výnimočným historickým miestom, ktorý spája stredovekú atmosféru so špičkovými službami štvorhviezdičkového hotela. Vnútorné priestory zámku sú k dispozícii na prehliadku so sprievodcom a odborným výkladom v určených časoch. Pre ubytovaných hostí a skupiny je možné zabezpečiť historické programy, vrátane dobovej muziky a tancov, živých atrakcií, sokoliarov a vtáčkarov, šermiarov či celého vojska rytierov.

GrandViglas-svadba

Svadba v krásnom horskom prostredí? S hotelovou sieťou SOREA si každý vychutná svoj veľký deň naplno

Pri organizácii svadby je veľmi dôležité aj prostredie, aby sa svadobní hostia cítili príjemne a v neposlednom rade vznikli i prvotriedne svadobné fotografie. Kde už je krajšie, čistejšie a príjemnejšie ako v prostredí našich hôr, a to najmä Vysokých a Nízkych Tatier, Spiši a Liptove? Hotelová sieť SOREA ponúka vo svojich hoteloch organizáciu svadby na kľúč, vybrané hotely sú ideálnou voľbou aj pre svadby s veľkým počtom hostí a to za veľmi prijateľné ceny. Najčastejšou voľbou pre organizáciu svadieb sú práve hotely SOREA ĎUMBIER a MÁJ v Liptovskom Jáne, hotel SOREA HUTNIK v Tatranských Matliaroch a hotel SOREA ĽUBOVŇA na Spiši. Naopak pre tých, ktorí preferujú ruch mesta je k dispozícii bratislavský hotel SOREA REGIA, ktorý je vďaka svojej polohe v blízkosti historického centra ideálny na organizovanie rôznych spoločenských podujatí. Kongresovú sálu s kapacitou do 200 osôb je možné prispôsobiť podľa požiadaviek klienta na nezabudnuteľný svadobný priestor, resp. eventovú či firemnú akciu. Doplnkom sú k dispozícii tri salóniky od 20 do 40 osôb.

V Nízkych Tatrách pri vstupe do Jánskej doliny, v obci Liptovský Ján, sa nachádza Hotel SOREA MÁJ. Kongresová sála má kapacitu do 200 miest. Pridanou hodnotou hotela je krytý termálny bazén a množstvo rehabilitačných programov a procedúr. V malebnej doline Ľubovnianskych kúpeľov leží Hotel SOREA ĽUBOVŇA. Spoločenské priestory hotela (kongresová a spoločenská miestnosť s kapacitou do 240 ľudí a 5 salónikov) sú vhodné aj na usporiadanie rozsiahlejších podujatí. Dokonalé miesto aktívneho oddychu a regenerácie predstavuje Hotelový komplex SOREA HUTNÍK v tichom a zelenom prostredí Tatranských Matliarov. V hotelovej ponuke sú dve spoločenské miestnosti s kapacitou do 180 osôb, tri školiace miestnosti od 12 do 50 osôb a dva salóniky.

Vyhľadávanou lokalitou sú samozrejme Vysoké Tatry. Pri Novom Štrbskom plese je Hotel SOREA TRIGAN, ktorého prednosťou sú spoločenské priestory s výhľadom na tatranské štíty. K dispozícii je kongresová sála pre 200 osôb, malá kongresová miestnosť pre 80 osôb a salónik. V centre Tatranskej Lomnice v blízkosti kabínkovej lanovky na Skalnaté Pleso ponúka svoje priestory na spoločenské akcie menšieho charakteru Hotel SOREA URÁN. Pri vstupe do botanickej záhrady TANAPU je situovaný Hotel SOREA TITRIS so salónikom TITRIS pre 40 osôb a sálou do 200 osôb. Jedinečný pohľad na Lomnický štít vytvára podujatiam výnimočnú atmosféru. Veľkým lákadlom pre klientov je hotelové AQUA RELAX centrum. V obľúbenej Demänovskej doline je situovaný Hotel SOREA SNP. Vďaka komornej atmosfére interiéru hotela je ideálny pre organizovanie školení a firemných akcií menšieho rozsahu. Konferenčná miestnosť má kapacitu do 120 osôb. Pre menšie stretnutia do 20 osôb poslúži hotelový salónik. Základné technické vybavenie a služby dopĺňajú rôzne typy liečivých masáží a zábalov.

SOREA aktuálne prevádzkuje jedenásť hotelov rôzneho charakteru. Okrem atraktívneho prostredia a širokej palety služieb ponúka SOREA hotelové zariadenia vhodné na usporiadanie odborných i záujmových stretnutí charakteru seminárov, školení, kurzov,  svadieb, kongresov a konferencií na vysokej profesionálnej úrovni.

Viac informácií je na: www.kupele-bj.sk, www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz; www.grandviglas.com; www.sorea.sk,

Related Post