APHRODITE PALACE poteší bohatých návštevníkov ešte väčším luxusom

Novú  päťhviezdičkovú časť hotela APHRODITE PALACE ***** a eventovú sálu Apolón slávnostne uviedli do prevádzky vo štvrtok 24. 9. 2015 v kúpeľoch Rajecké Teplice. Práce na tomto projekte trvali približne 2 roky a vyžiadali si investície vo výške cca 1,1 milióna Eur. Koncept nadväzuje na hotel APHRODITE PALACE****, ktorý bol uvedený do prevádzky vlani a na jeho výzdobu boli opäť použité materiály mramor, ónyx, zlato.  Päťhviezdičková časť APHRODITE PALACE je určená pre najnáročnejších klientov z Ruska, Ukrajiny a arabských krajín, ktorí si jej výstavbu vyžiadali svojimi požiadavkami na najvyšší štandard, pohodlie a komfort spojený s luxusom. Informoval o tom viceprezident akciovej spoločnosti SLK (Slovenské liečebné kúpele) Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

,,Nový 5-hviezdičký komplex APHRODITE PALACE *****, vyrástol priamo v areáli hotela  APHRODITE pri vonkajších bazénoch. Architekti projektu Stanislav Smatana a Pavol Mikoláš realizovali predstavy majiteľov kúpeľov, ktorí čerpali inšpiráciu pri svojich zahraničných cestách. Na prácach sa podieľali  slovenskí, českí, ale i zahraniční dodávatelia. Okrem mramoru, ónyxu, zlata je hotel vyzdobený aj lustrami z českého kryštálu, sedacími súpravami z čalúnenej talianskej kože, interiér zdobia medené sochy z Thajska, či hodiny z Talianska. Trojposchodová budova s výťahom ponúka ubytovanie v piatich priestranných apartmánoch s balkónmi.  Z balkónov je výhľad na vonkajšie bazény vodného sveta, alebo na malebnú prírodu pohoria Malá Fatra, ktoré obkolesuje Rajecké Teplice. Ubytovaní hostia majú možnosť vyjsť si v papučiach a župane z apartmánu priamo k bazénom a ponoriť sa do termálnej liečivej vody, ktorej liečivé účinky sú známe už od 14. storočia,“ povedal Z. Miškolci.

Dodal, že hostia sa klimatizovaným prechodom dostanú priamo do hotela APHRODITE, kde si môžu vychutnať rôzne liečebné procedúry, či chutnú kávu v kaviarni pod kupolou. Okrem ďalších výhod, ako je roomservis, raňajky, obedy a večere s nealko nápojmi v cene, bezplatné parkovanie v bezprostrednej blízkosti apartmánového domu,  župany, či možnosť poskytnutia masáže priamo v apartmáne, budú mať klienti k dispozícii svojho asistenta, ktorý im pomôže zabezpečiť všetky požiadavky.

,,Na prvých dvoch poschodiach komplexu APHRODITE PALACE ***** sú umiestnené vždy dva prezidentské apartmány, každý s kapacitou pre dve osoby. Menšie prezidentské apartmány majú rozlohu 42,47 m2, väčšie 58,05 m2. Na treťom poschodí sa rozprestiera samostatný, veľkoryso riešený  kráľovský apartmán. Jeho rozloha je 120,65 m2 a maximálna kapacita 4 osoby.

Zároveň sme otvorili prevádzku novej eventovej haly Apolón  pri vonkajších bazénoch. Štýlovo je podobná ako reštaurácia hotela APHRODITE PALACE. Bude prioritne slúžiť kúpajúcim sa hosťom, ktorí sa môžu pohodlne občerstviť bez toho, aby opustili areál vodného sveta. Stravovanie je zabezpečené formou bufetu, ale i a la carte. Podobne ako v APHRODITE PALACE, súčasťou je otvorená kuchyňa, tzv. front cooking, kde klienti môžu priamo sledovať prípravu jedál. V ponuke sú špeciality regionálnej aj medzinárodnej kuchyne, ktoré priebežne dopĺňame o sezónnu ponuku jedál i nápojov. V mimosezóne bude tento priestor využitý viacúčelovo – na spoločenské akcie, firemné večierky pre korporátnu klientelu, VIP eventy. Do tejto reštaurácie s kapacitou 100 osôb,  pri kinosedení 150 osôb, sme investovali cca 500 tisíc Eur,“ vysvetlil Z. Miškolci a zdôraznil: ,,Naším cieľom nie je len poskytnúť klientom ubytovanie vyššej kvality, ale i rozsah a kvalitu služieb, ktoré k
5-hviezdičkovému štandardu patria. Zabezpečenie tohto servisu, ako i prevádzky eventovej haly, si vyžiada vznik nových pracovných miest, čím podporíme zamestnanosť v žilinskom regióne.“

Nová päťhviezdičková časť hotela APHRODITE PALACE *****, spolu s vlani otvoreným luxusným štvorhviezdičkovým kúpeľným hotelom APHRODITE PALACE****, priniesli približne 50 nových pracovných miest. Oboma časťami hotela APHRODITE PALACE sa zväčšila ubytovacia kapacita kúpeľov o viac ako 200 miest a plocha pre poskytované služby o viac ako 3000 m2. Spolu je v Kúpeľoch Rajecké Teplice hosťom k dispozícii vyše 500 hotelových lôžok. SLK Rajecké Teplice sú významným zamestnávateľom Žilinského kraja, ktorý dáva prácu priamo spolu cca 250 osobám.

Vlani otvorený APHRODITE PALACE**** vznikol dva roky trvajúcou komplexnou prestavbou bývalého hotela Veľká Fatra a skúšobná prevádzka začala v apríli 2014. Má  výbornú polohou priamo v centre kúpeľného mestečka. Investícia vo výške 7 mil. Eur bola financovaná z vlastných a úverových zdrojov investora. Hotel je výsledkom inšpirácie antickým obdobím, v kombinácii s tradičnými architektonickými prvkami najlepších svetových hotelových sietí a kúpeľných zariadení. Nadčasová architektúra v antickom duchu, spolu s použitými pravými prírodnými materiálmi – mramorom, ónyxom, vzácnymi drevinami, sklenými vitrážami a zlatom, vytvárajú atmosféru prepychu a najvyššej kvality. Všade boli použité pravé prírodné materiály, obdobne ako vo svetových top hoteloch – sochy sú mramorové, aj interiér hotela je vyzdobený talianskym a indickým mramorom opracovaným v Číne. Na výzdobu hotela sa použilo 10 kg 24 karátového lístkového zlata a na vitráže slovenského pôvodu 5000 sklíčok.

APHRODITE PALACE je súčasťou ďalšej fázy rozsiahlych investícií Slovenských liečebných kúpeľov, a. s., Rajecké Teplice. Predchádzalo mu otvorenie vonkajšieho vodného sveta v roku 2013, ktorý tvorí päť bazénov a dva turecké kúpele, ako aj vytvorenie 3 konferenčných miestností s kapacitou 200 osôb. Finančné prostriedky na výstavbu vonkajších bazénov získali kúpele z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast v rámci zmluvne viazaných projektov vo výške 500 000 Eur. Celková investícia sa však pohybovala okolo troch miliónov eur.

Kúpele Rajecké Teplice patria k najobľúbenejším kúpeľom pre samoplatcov. Ako prvé na Slovensku zaviedli wellness služby, víkendové wellness pobyty a to už v 90. rokoch minulého storočia. Liečia sa tu pohybové, nervové, dýchacie choroby (astma) a choroby z povolania.

Viac informácií je na www.spa.sk
Centrálne rezervačné oddelenie: Tel.: +421 41 5494 256-7, E-mail:spa@spa.sk

Related Post