Karbónové fólie: pozor na rozdiel v kvalite

Veľké rozšírenie karbónových fólií vďačí najmä ich jednoduchej aplikácií a prijateľnej cene. Ale aj tu si však treba dávať pozor na kvalitu.

Na trhu sa nachádza veľké množstvo nekvalitných a lacných karbónových fólií, ktoré však nespĺňajú štandardy kvality. Tieto fólie sa pri teplotných rozdieloch deformujú, ich aplikácia je ťažšia, vznikajú vzduchové bublinky a po roku ich budete s hnevom strhávať, pretože Vaše auto budú viac poškodzovať ako chrániť.
Preto by ste si mali dať záležať pri výbere kvalitnej karbónovej fólie. Odporúčame voliť značkové fólie a nakupovať výhradne u renomovaných predajcov, ktorý Vám poskytnú aj dostatok informácií. Práve predajne, ktoré sa nezameriavajú primárne na predaj fólií, ale majú ich len ako vedľajší produkt nevie čo presne ponúkajú a čo predaj a aplikácia fólie obnáša. Nebojte sa tu preto investovať.

Pokiaľ už máte fóliu zakúpenú, treba ju nalepiť. Lepenie fólie zvládne takmer každý. Stačí ak máte základné manuálne zručnosti. Pokiaľ si na to netrúfate, vyhľadajte profesionála. Určite sa nejaký nachádza aj vo vašej blízkosti. To vám zaistí, že fólia bude presne sedieť a priľne k povrchu. Takisto sa vyhnete nežiadúcim vzduchovým bublinám, ktoré sa budú v priebehu životnosti fólie zväčšovať pri teplotných zmenách.

Related Post