Odreagujte sa hrou

Pokiaľ si myslíte, že hry sú len pre deti, mýlite sa! Po dlhej práci, povinnostiach a termínoch v diári je priam nevyhnutné odreagovať svoju myseľ. Okrem tanca, športu a iných koníčkov nezabúdajte ani na hry. Uľaví sa vám ak zo seba urobíte na chvíľu veľké dieťa.

Ako je už načrtnuté v úvode venovať sa môžete športom, tancu, joge alebo iným pohybovým aktivitám. Zlepšíte si tak nielen svoju náladu ale aj zdravie. Pohyb vo vyššom veku, aj keby išlo len o pomalé prechádzky, pomáha udržiavať organizmus v kondícii. Preto sa prechádzajte po kancelárii počas telefonátov, s vnúčatami aj v nečase alebo vezmite svojho psa na dlhšie prechádzky. Občas si doprajte pokoj kdesi za mestom v prírode nech si na svoje príde i vaša myseľ.

Odreagovať sa môžete aj hrou. Zaobstarajte si napríklad puzzle s množstvom dielikov alebo plastové modely lodí. Skladaním a tvorením efektívne využijete čas ktorý by ste inak doslova zabili pri bezduchom pozeraní televízie. Zaujímavé sú tiež moderné online hry – na jednej strane to s nimi netreba preháňať, no pokiaľ ich v rozumnej miere využijete poskytnú veselšie strávený čas za počítačom. Jednou z takýchto hier je napríklad hockey arena, hra v ktorej z vás bude online manažér starajúci sa o svojich hokejových hráčov. Táto „onlajnovka“ ponúka simulácie hokejových sezón, príchody nových hráčov a boje o ligy. V iných hrách zas môžete osídľovať nové územia alebo mať vo vlastníctve vlastnú farmu. Ak máte dieťa skúste multiplayer a závody so svojím synom, spravíte tak niečo aj pre svoje dieťa.

Related Post