Získajte cenné bezpečnostné rady pre rafting

Rafting je adrenalínový šport, kde sa pohybujete po rieke na nafukovacom člne. Rieky, ktoré sa splavujú sú rozdelené do niekoľkých stupňov obtiažnosti, v závislosti od toho, ako je rieka náročná. Rafting je náročná, ale nesmierne zábavná aktivita – netreba však zabúdať na základné bezpečnostné tipy. Rafting môže na prvý pohľad budiť rešpekt, avšak dodržiavaní bezpečnostných pravidiel je to vzrušujúci šport.
Pred tým, než vyrazíte prvýkrát na rieku, existuje niekoľko bodov, ktoré by ste mali dodržiavať a pomôžu vám mať bezpečný a príjemný raftingový výlet.

Na čo si dávať pozor pri raftingu.

Podľa štatistík sa 80% nehôd v riečnom raftingu je buď preto, že nie sú nosené záchranné vesty. Uistite sa, že výlety sú načasované tak, aby skončili aspoň hodinu pred tmou. Záchranná vesta by mala byť pohodlná. Prilby sú skôr ochranou  pred pádlami vašich nadšených raftingových spoločníkov a veľmi zriedkavo ako ochrana proti skalám na rieke. Neviažte žiadne lano okolo zápästia, ramien, nôh alebo krku! To môže byť nebezpečné v prípade výkyvu, alebo ak vypadnete. Nevykladajte nohy mimo raftu – môžete si nohu poraniť pri náraze na skalu.
V prípade, že sa raft chystá naraziť na skalu, nesnažte sa zastaviť hybnú silu raftu s ľahkou lopatkou, nohou alebo rukami – pravdepodobne budete zranení. Nechajte raft odraziť sa od skál – je to oveľa jednoduchšie.
Rafting ponúka možnosť spoznávať kultúru a geografickú rozmanitosť.

Related Post