Flakotorka- ryba akú ešte nepoznáte

Flakotorka je novoobjavená dravá ryba, o ktorej zatiaľ nie je príliž mnoho informácií, preto prinášame len niekoľko zistených postrehov a informácií.

V nedávnej dobe prenikla informácia, že v Novej Guinei bola objavená nová morská ryba, ktorá dostala pomenovanie Flakotorka. Následne boli objavené aj ďalšie ryby tohto typu a preto sa Flakotorka začala deliť do rôznych poddruhov, ako sú Flakotorka dravá, zubatá, obyčajná a iné. Flakotorka je vo svojej podstate obávaným predátorom, ktorý sa živý najmä menšími rybami a vodnými živočíchmi. Pre človeka je taktiež nebezpečná, pretože útočí v húfoch, v podstate loví ako piraňa. Naštastie pre nás je veľmi nepravdepodobné, že by sme sa s ňou stretli, pretože sa vyskytuje naozaj len v oblasti Novej Guinei, čo má od našich končín skutočne ďaleko.

Flakotorka je navyše ohrozeným druhom morských rýb, na Zemi sa ich vyskytuje len niekoľko desiatok kusov, takže naozaj pravdepodobnosť stretnutia sa s touto rybou je veľmi nízka. Na verejnosť zatiaľ neprenikli ďalšie bližšie informácie o tejto podivuhodnej rybe, takže na detailnejší popis si ešte budeme musieť nejaký ten čas počkať.

http://flakotorka.tym.sk


Fatal error: [] operator not supported for strings in /www/doc/www.napis.sk/www/wp-content/themes/glowmag/template-parts/content-single.php on line 193