Vzduchovky pre športovú streľbu

Vzduchovky pre športovú streľbu

Mnoho mladých ľudí chce začať so streľbou či už rekreačne, alebo športovo. Na trhu je mnoho vzduchoviek od výrobcov ako Gamo, Umarex, Hatsan, Norconia a ďalšie. Aj naši starí rodičia si pamätajú na legendu – vzduchovku Slaviu, ktorá sa predáva v rôznych prevedeniach dodnes. Široký sortiment vzduchoviek nájdete aj na stránke www.predajzbrani.sk.

Vzduchovky podľa spôsobu pohonu

Okrem už klasických zlamovacích vzduchoviek sú na trhu dostupné aj vzduchovky poháňané na stlačený vzduch (PCP) alebo co2 bombičkou. Tieto vzduchovky sú spravidla viacranové a nie je ich potrebné zakaždým nabíjať novou diabolkou.

Akú vzduchovku vybrať pre začiatok športovej streľby

Na Slovensku je možné kúpiť množstvo vzduchových zbraní. Medzi cenovo dostupné a kvalitné vzduchovky môžeme zaradiť a odporuči hlavne Gamo CFX Royal, Gamo Socom 1000, Hatsan 100X a ďalšie. V každej dobrej predajni so zbraňami a strelivom Vám radi poradia, dobré je sa taktiež obzrieť po ponuke internetových obchodov.

Príslušenstvo pre vzduchovky

Správny strelec by mal mať k dispozícií aj terče a lapače brokov. Samotný lapač nie je veľmi drahá záležitosť a spomedzi tých kvalitnejších si ho môžete zaobstarať už od 12 EUR.

Samozrejmosťou sú puzdra pre prenášanie svojej vzduchovky na strelnicu, alebo obľúbené miesto prispôsobené na streľbu. Cena kvalitných puzdier sa začína už od 30 EUR a je to správna investícia. Do väčšiny puzdier je možné vložiť Vašu zbraň aj s osadeným puškohľadom.

Na záver

Pokiaľ zvažujete kúpu vzduchovky a chcete z hobby prejsť na športovú streľbu, počítajte s počiatočnou investíciou okolo 180 – 220 EUR. Časom sa samozrejme táto záľuba značne predraží – profesionálne vzduchovky pre športovú streľbu stoja cez 2 500 EUR. Nezabúdajte, že aj vzduchovka je zbraň a je potrebné s ňou manipulovať opatrne a riadiť sa zákonom 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive.

Related Post