Záhradné traktory a ridery

traktorMáte veľkú záhradu a kosenie bežnou benzínovou kosačkou je už pomaly nad Vaše sily? V tom prípade treba prejsť na vyšší level. Záhradný traktor alebo záhradný rider je to pravé riešenie pre veľké až nadrozmerné záhrady, parky či ihriská.

Dnešná ponuka záhradnej techniky je skutočne široká a laik by mohol mať vážny problém vyznať sa v množstve ponúkaných záhradných traktorov a traktorových kosačiek. Tieto výkonné stroje môžu byť na prvý pohľad veľmi podobné, avšak v skutočnosti sa od seba odlišujú v mnohých parametroch. Azda najviditeľnejším prvkom je umiestnenie sekacich nožov, ktoré sa môžu nachádzať buď pred prednou nápravou, priamo pod šoférom medzi nápravami, alebo až za zadnou nápravou. Každý typ má svoje výhody aj nevýhody a je určený na kosenie iných typov záhrad či terénov.

Ďalej si tiež treba všímať, či má traktor možnosť bočného aj zadného vyhadzovania a zberu do koša. Zberný kôš je kapitola sama o sebe, pretože napr. taká funkcia vyprázdnenia zberného koša priamo z miesta vodiča automaticky je mimoriadne obľúbená avšak nie je súčasťou každého záhradného traktora. Druhou dôležitou a potrebnou funkciou je mulčovnaie vďaka čomu nebudete mať problém s vyvážaním pokosenej trávy, pretože traktor ju dokáže okamžite zapracovať ako hnojivo do pôdy.

Aký by mal byť ideálny záhradný traktor?

Dobrý záhradný traktor musí mať v prvom rade dostatočne silný a výkonný motor, ktorý spoľahlivo utiahne samotný traktor a zároveň poskytne aj dostatočný výkon kosiacemu zariadeniu. Ďalej si treba vybrať správnu prevodovku – manuálnu alebo hydraulickú. Pre kvalitné a dokonalé kosenie musí byť Váš traktor ľahko a dobre ovládateľný, aby sa dostal aj do zle prístupných rohov a kútov záhrad, aby v stiesnených priestoroch nezostávali nepokosené plochy. Pokiaľ plánujete kosiť skutočne veľké plochy, mali by ste dbať aj na kvalitu sedenia a jeho odpruženia. Pre prácu za šera, večer alebo v noci je zase nevyhnutné predné aj zadné svetlo. Skutočnou špičkou vo svete kosenia sú záhradné traktory SNAPPER:

Related Post