Tohtoročný 21. reprezentačný ples Kúpeľov Luhačovice bol v znamení „četníkov“

Tohtoročný 21. reprezentačný ples akciovej spoločnosti Kúpele (Lázně) Luhačovice sa niesol v duchu nového seriálu Českej televízie „Četníci z Luhačovíc“. V sobotu 28. januára 2017 sa tejto významnej spoločenskej akcie v Luhačoviciach zúčastnilo takmer 800 osôb. V priestoroch Spoločenského domu si mohli návštevníci pozrieť fotografie z nakrúcania seriálu, dobové kostýmy a mali jedinečnú možnosť sa vyfotografovať v kulisách četníckej stanice. Ples otvoril generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s., Eduard Bláha spoločne s Janom Součkom, riaditeľom TS Brno Českej televízie. Obaja boli v dobových četníckych uniformách z roku 1919. Medzi vzácnymi hosťami bola tiež pani Livia Klausová, veľvyslankyňa ČR na Slovensku.

Četnická stanica - Eduard Bláha, Jan Souček v dobových žandárskych uniformách z roku 1919
„Verím, že sa budete baviť rovnako, ako sa už od začiatku roka každý piatok o 20. hod. na ČT1 baví 1,5 milióna divákov v celej Českej republike,“ povedal Jan Souček, riaditeľ štúdia Brno. „Pretože som nedostal ani úlohu v komparze, tak som si tú uniformu nemohol nechať ujsť,“ podotkol s úsmevom pri začatí plesu Eduard Bláha, generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovíc, a. s., a dodal: „Ďakujem Českej televízii za to, že tých 1,5 milióna divákov každý piatok večer počuje meno Luhačovice a vidí tam kúpeľné prostredie.“

Dobové kostýmy

Nový seriál Českej televízie na mieste reprezentoval okrem riaditeľa TS Brno Českej televízie Jana Součka tiež herec Martin Trnavský a ďalšie osobnosti Českej televízie. Prítomní boli tiež komparzisti v kostýmoch. O fotografie v dobových kostýmoch na žandárskej stanici bol celý večer veľký záujem. Fotografovalo sa hlavne na mobilné telefóny. Počas večera vystúpili populárne české speváčky Moniky Absolonová a Heidi Janků. Hosťom hral veľký plesový orchester, dve tanečné kapely, cimbalová muzika a zabavilo ich aj tanečné vystúpenie. Večerom tradične sprevádzal Jan Čenský.

Livia Klausová,, veľvyslankyňa ČR na Slovensku a Eduard Bláha, generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice

Plesová večera bola formou bohatých rautov. Podávalo sa sushi, diviačí guláš, zubáč na bylinkách, kačacie prsia na portskom víne a nechýbala ani čokoládová fontána a mnoho ďalších lahôdok. Vstupenky boli žrebované. Hlavnou cenou bol týždenný wellness pobyt v hoteli Alexandria pre dve osoby v hodnote 1 300 eur (35 tisíc Kč). O ples bol ako každý rok mimoriadny záujem. Vstupenky boli dlho dopredu vypredané.

Medzi hviezdy večera patrila i česká speváčka Monika Absolonová 2

Dobový seriál Četníci z Luhačovíc má 12 dielov a do vysielania Českej televízie ho pripravilo brnianske štúdio. To, že si tvorcovia pre nakrúcanie vybrali práve Luhačovice svedčí o tom, že sú nielen populárnou liečebnou destináciou, obľúbeným cieľom jednodňovej turistiky, relaxačných víkendových či wellness pobytov, ale s obľubou ich vyhľadávajú práve filmári pre zachovalú architektúru aj atraktívnu atmosféru s prvorepublikovou noblesou.

Viac informácií je na www.lazneluhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz

FOTO: Kúpele Luhačovice

Related Post