Teplo Vášho domova!

Obdobie chladných dní a ešte chladnejších nocí sa pomaly ale isto blíži, čo znamená jednu vec – začína sa kúriaca sezóna. Najromantickejším spôsobom kúrenia sú nepochybne krby.

 

Teplo domova. Teplo, ktoré vás vždy privíta, keď v zime otvoríte vchodové dvere do vášho bytu či domu. Inú situáciu si snáď ani nevieme predstaviť. Práve zima je obdobím, kedy si najviac vážime to, že máme kde bývať. A ľutujeme bezdomovcov, ktorí musia v tej zime tráviť noci niekde na lavičke. Bývanie by však razom nič neznamenalo, keby mu chýbala jedna zásadná vec – teplo. V dnešnej dobe sa už nad teplom v našom obydlí veľmi nezamýšľame. Tí z nás, čo bývajú v panelákoch a bytovkách majú o kúrenie automaticky postarané, tí, čo bývajú v dome, majú kúrenie tiež nejako vyriešené. Ale práve obyvatelia domov majú voči obyvateľom bytov pri kúrení jednu veľkú výhodu – krby. Nielen že si udržia kondičku pri rúbaní dreva do krbu, sú neustále v strehu, aby krb nevyhasol. Oheň v krbe dokáže spraviť z obyčajného chladného zimného večera razom vysoko romantický zážitok. Takáto zážitková forma kúrenia má nepochybne svoje čaro, preto je tak obľúbená.

 

Krby – oheň pod kontrolou

Problematika ohľadom krbov v dnešnej dobe nie je tak jednoduchá, ako bola v minulosti. Kým v minulosti boli krby nejaké kamenné priestory, do ktorých sa dalo palivo, zapálilo sa a zavreli sa dvierka, dnes sú krby už o niečo zložitejšie zariadenia. Od starých sa líšia najmä svojou bezpečnosťou. Nie nadarmo sa vraví, oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. A práve krby sú základom toho, aby bol oheň bezpečne oddelený od okolitého prostredia a kúrenie tak bolo bezpečné. Pri výbere krbu sa stretnete s pojmami ako krbové vložky, krbové kachlepeletové kachle a podobne. Zorientovať sa v týchto pojmoch je základom k tomu, aby ste vybrali krb, ktorý bude čo najvhodnejší na vaše použitie a do vašich priestorov. Krbové kachle a peletové kachle sa od seba odlišujú, tak ako aj iné krby. Po správnom výbere si však môžete byť istí, že váš dom bude vždy vyžarovať teplo, vďaka ktorému ho nebudete chcieť opustiť. A prídavné meno romantický budete používať oveľa častejšie ako doteraz.

Related Post