Prismatic Supra 3,0x vs. Prismatic Reflex 2,5x

Ak ste športový strelec či poľovník a zvažovali ste už niekedy kúpu dobrého kolimátora, určite ste narazili na amerického výrobcu BeringOptics. Na slovenský trh prinášajú špičkové optické prístroje, ktoré vynikajú svojou kvalitou, presnosťou a odolnosťou. Pozrime sa teda bližšie na kolimátory Bering Optics tu a teraz.

Medzi tie najkvalitnejšie strelecké kolimátory patria predovšetkým kolimátory so zväčšením, ktoré prináša aj Bering Optics vo svojej rade Prismatic. Na výber máme 2 modely s rozdielným zväčšením. Oba modely sú však konštrukčne veľmi podobné až totožné a vyznačujú sa rovnakými parametrami pokiaľ ide o odolnosť, tuhosť a pevnosť. Sú určené pre všetky kalibre, sú vodotesné a vynikajú dlhou životnosťou.

Dobrý kolimátor sa samozrejme pozná podľa kvality osadenej optiky. V oboch modeloch teda aj v staršej verzii Bering Optics Prismatic Reflex 2,5x je osadená špičková optika vyrobená z kvalitného skla a pokrytou antireflexnou vrstvou. Veľkou devízou je nastaviteľná červená alebo zelená bodka s nastaviteľnou intenzitou jasu.

Oba kolimátory sú perfektné na streľbu do väčších vzdialenosťí, na ktoré ste si doteraz netrúfli. Vďaka zväčšniu a jasnej bodke, ktorú ľahko dokážete sledovať aj pri streľbe na pohyblivý cieľ bude Vaša streľba oveľa istejšia a presnejšia. Základným rozdielom medzi oboma kolimátormi je úroveň zväčšenia. Bering Optics Prismatic Supra 3,0x je vďaka väčšiemu zväčšniu vhodný na streľbu na väčšiu vzdialenosť.

Related Post